تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۸۳۹

دعوا برسر ماشین سازی آینده گسترش را مبهم کرد؛

فحاشی مالک کارخانه ماشین سازی به مالک سه تیم تبریزی+واکنش جالب زنوزی

مالک جدید کارخانه ماشین‌سازی تبریز در مراسمی غیرقانونی و در حضور اهالی رسانه به مالک قانونی باشگاه ماشین‌سازی فحاشی کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، بعد از خریداری امتیاز باشگاه تراکتورسازی توسط محمدرضا زنوزی، مالک جدید تراکتوری‌ها که همزمان مالکیت دو باشگاه تبریزی ماشین‌سازی و گسترش فولاد را نیز در اختیار دارد، اعلام کرد برای برنامه‌ریزی منسجم روی تیم تراکتورسازی و تمرکزگرایی روی آماده‌سازی پرقدرت این تیم و با توجه به غیرقانونی بودن تملک وی بر دو باشگاه لیگ برتری، قصد دارد امتیاز باشگاه‌های گسترش فولاد و ماشین‌سازی را با اولویت جابجایی و واگذاری ماشین‌سازی به کارخانه به فروش برساند.

در این راستا نیز مذاکراتی بین گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک و کارخانه ماشین‌سازی صورت گرفت که گویا این مذاکرات بی سرانجام بوده و زنوزی نیز در آخرین مصاحبه خود مدعی شد که مسئولان کارخانه ماشین‌سازی تمایلی برای تیمداری در لیگ برتر و گرفتن امتیاز باشگاه ماشین‌سازی را ندارند و خواهان امتیاز این باشگاه با شرط حضور در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور هستند.

به دنبال این اظهارات و با وجود اینکه مالکیت باشگاه ماشین‌سازی هم‌اکنون در اختیار گروه توسعه سرمایه‌گذاری دریک به مدیریت محمدرضا زنوزی است و هیچ‌گونه واگذاری امتیاز رخ نداده است، کارخانه ماشین‌سازی در اقدامی عجیب با برگزاری مراسم افطاری برای باشگاه ماشین‌سازی جشن 50 سالگی گرفت که در این جشن، علاوه بر مالک پیشین و پیشکسوتان و هواداران این تیم، برخی از مسئولین شهری تبریز از جمله رئیس شورای اسلامی و خبرنگاران ورزشی نیز دعوت و شرکت داشتند.

اما اتفاق قابل تامل و دور از انتظار در این مراسم غیرقانونی، فحاشی قربانعلی فرخ‌زاد، مالک کارخانه ماشین‌سازی به مالک باشگاه ماشین‌سازی بود. فرخ‌زاد که مشغول سخنرانی بود در مورد سرانجام واگذاری امتیاز به کارخانه و در واکنش به صحبت‌های زنوزی مبنی بر عدم تمایل کارخانه برای گرفتن امتیاز باشگاه، با وقاحت تمام و با جملاتی بی‌ادبانه که به هیچ عنوان در شأن یک مدیر نبود، نسبت به مالک قانونی باشگاه ماشین‌سازی فحاشی کرد.

نکته جالب ماجرا این است که تنها نامحرم این جشن خود باشگاه ماشین‌سازی بود که هیچ مقامی از شرکت صاحب امتیاز و مسئولان این باشگاه در مراسم حضور نداشتند و طبق پیگیری خبرنگار ورزشی آناج از کریم جمالی مسئول روابط عمومی باشگاه ماشین‌سازی، این باشگاه هیچ‌گونه اطلاعی از برگزاری این مراسم نداشته است و به همین دلیل نیز هیچ مسئولی از باشگاه در این مراسم حضور نیافته است. 

وی در رابطه با بحث واگذاری امتیاز باشگاه ماشین‌سازی نیز اعلام کرد که امتیاز این باشگاه همچنان در اختیار زنوزی است و در صورت بروز هرگونه تغییر و تحول در مدیریت و انتقال امتیاز، خبر آن بصورت رسمی از سوی گروه سرمایه گذاری دریک اعلام خواهد شد.

واکنش زنوزی: خوش آمدی ولی مثل اینکه دیر آمدی!

 پس از انتشار فیلم توهین مالک جدید کارخانه ماشین‌سازی به محمدرضا زنوزی در جریان مراسم افطاری شب گذشته با حضور تعدادی از مسئولان استانی و خبرنگاران و پیشکسوتان ورزشی، زنوزی طی گفت‌وگویی کوتاه به این اتفاق واکنش نشان داد.

زنوزی در این خصوص اظهار داشت:

"فقط می‌توانم بگویم خوش آمده‌ای ای مرد محترم!
اما بدان که به حوزهٔ فرهنگ، ورزش و صنعت آمده‌ای آن هم در تبریز، دیار فرهنگ و هنر، دیار شهریار و پروین و ستارخان و باقرخان. 
پیداست که دیر آمده‌ای و ناآشنایی اما باز هم خوش آمده‌ای پیرمرد.
من یاد نگرفته‌ام به بزرگ‌تر از خودم بی‌احترامی که هیچ، حتی کم‌احترامی کنم. اینجا تبریز است و مردمانش مهماندوست و مهمانپذیر.
به شهر ما خوش آمده‌ای پیرمرد!"

منبع: آناج