تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۰۷

رئیس ستاد دیه آذربایجان‌شرقی؛

کمک 4میلیارد و88 میلیونی مردم آذربایجان‌شرقی در جشن گلریزان/ خانواده ای که فیش حج تمتع خود را برای آزادی زندانیان اهدا کرد

رئیس ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: از این میزان، مبلغ سه میلیارد تومان در شهرستان تبریز و یک میلیارد و 88 میلیون تومان نیز در 12 شهرستان استان جمع‌آوری شده است.

به گزارش تبریز بیدار ،،رسول تقی‌پور  با اشاره به این‌که بعد از تبریز، بیشترین مبلغ در جشن گلریزان از شهرستان بستان‌آباد جمع‌آوری شده است، خاطرنشان کرد: با اینکه جشن گلریزان برای اولین‌بار در این شهرستان برگزار می‌شد اما مبلغ 230 میلیون تومان توسط مردم و خیران جمع آوری شد. 

   وی با بیان این‌که ستاد دیه زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد حائز شرایط را فراهم می‌کند، اظهار کرد: هیچگاه در فرآیند آزادی زندانیان جرایم غیرعمد واجد شرایط وقفه نکرده و همواره در این راستا تلاش کرده‌ایم. ستاد دیه با پرداخت بخشی از بدهی زندانی جرایم غیرعمد، زمینه آزادسازی وی را فراهم می‌کند تا بعد از خروج از زندان بتواند به صورت اقساطی بدهی طلبکاران خود را پرداخت کند. 

   وی با تاکید بر این‌که ستاد دیه استان با مبلغ چهار میلیارد و88 میلیون تومان (کمک‌های جمع‌آوری شده در جشن گلریزان) می تواند در طول سال زمینه آزادسازی حدود 250 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کند، گفت: صرفا جشن گلریزان محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی نبوده و هر روز به حساب های ستاد دیه کمک واریز می شود.   

  مدیر ستاد دیه استان با بیان این‌که در سال 95 زمینه آزادسازی 396 زندانی جرایم غیر عمد و طی سال گذشته با پرداخت سه میلیارد و 200 میلیون تومان کمک بلاعوض و همچنین مبلغ هشت میلیارد تومان تسهیلات مقدمات آزادی 368 زندانی جرایم غیر عمد در استان را فراهم کردیم، افزود: در برنامه داریم داریم تا بتوانیم طی سال‌جاری(از ابتدا تا انتها) زمینه آزادسازی 400 زندانی جرایم غیرعمد را فراهم کنیم.     وی با بیان این‌که هم‌اکنون چهار زندانی جرایم غیرعمد خانم در زندان‌های استان حضور دارند، افزود: در جشن گلریزان زندانی جرایم غیر عمد در استان وجود نداشت، اما طی یک هفته اخیر چهار زندانی جرایم غیر عمد خانم وارد زندان‌های استان شده‌اند که محکومان مالی هستند. 

   وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای زندانیان جرایم غیرعمد خانم توسط یک شرکت در تبریز، اظهار کرد: مردم خیر و نیکوکار استان به وظایف خود در رابطه با امور خیر آشنا بوده و رسالت خود را در این راستا انجام می‌دهند.   

  تقی‌پور در ادامه به اقدام انسان دوستانه و خیرانه یک خانم اشاره کرد و گفت: مردم ما به قدری خیر هستند که حتی یک بانو کل طلاهای خود را به مبلغ 15 میلیون تومان به فروش می‎رساند و به ستاد دیه تحویل می‌دهد تا زمینه آزادی سه زندانی جرایم غیرعمد فراهم شود. 

   وی در پایان به کمک خانواده‌ای که در حال اعزام به حج تمتع بودند نیز اشاره کرد و افزود: این خانواده‌ی تبریزی که در حال اعزام به حج تمتع بودند، فیش‌های خود را در جشن گلریزان تبریز برای آزادی زندانیان اهدا کردند. 

نظرات

11
IR

کسی که فیش حج تمتع خود را در جای غیر، ولو خیر هزینه کند ( در صورتی که قبلا این تکلیف شرعی را بجا نیاورده باشد) نشانگر عدم آگاهی کافی از احکام دین اسلام است. و بی جهت خود را به زحمت انداخته است که انما یتقبل الله من المتقین