تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۴:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۱۰

یک پروژه در تبریز معطل ارسال سیمان از تهران؛

اتمام روسازی کانال ایلی سو؛ شاید وقتی دیگر!

با وجود مشکلات ایجاد شده در پی تاخیر اتمام پروژه کانال ایلی سو، مسئولین مربوطه به جای دادن زمان قطعی بهره برداری از پروژه،دلایل عجیب برای تاخیر در اتمام آن بیان می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، تاخیر در به اتمام رساندن پروژه های عمرانی به عنوان یکی از معضلات بعضا رایج در کشور مبدل شده است که مشکلات و حواشی آن دامن شهروندان را می گیرد و این مساله زمانی که در یک محیط شهری اتفاق بیفتاد ابعاد معضلات آن دو چندان خواهد شد.

در همین زمینه تبریزبیدار در پی تماس های مکرر شهروندان روز گذشته در گزارشی با عنوان پوشاندن روپوش یک کانال چقدر زمان می برد؟ به معضلات ایجاد شده در پی طولانی شدن بازسازی کانال ایلی سو در بلوار نیایش محدوده تقاطع شهید بهشتی و خیابان طالقانی جنوبی پرداخت.

البته تبریزبیدار برای پیگیری موضوع به سراغ شهردار منطقه 3 هم رفت که متاسفانه به تماس خبرنگار تبریزبیدار پاسخ نداد.

طبق سایت شهردار منطقه 3 تبریز شهردار منطقه هفته گذشته به همراه مدیر عامل شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان که پیمانکاری این طرح را بر عهده دارداز پروژه بازدید و از  عملکرد پیمانکار اعلام رضایت کرده است و ضمن تاکید بر اتمام پروژه، وعده ی ایجاد فضای سبز در محل یاد شده را داده است. 

پیمانکار طرح هم در این بازدید دلایل تاخیر اتمام پروژه را این طور ذکر کرده است:  هر دال بتنی به ابعاد 7.40*1 متر می باشد به ضخامت 55 سانتی متر مربع و در این فاز دال گذاری، 11 عدد دال بتنی جاسازی می شود که هر یک از دال ها به وزن 10 تن می باشد و به خاطر منحصر و خاص بودن جنس این دال ها که هر عدد در 20 روز کاری آماده نصب می شود و همین موجب طولانی شدن این طرح می باشد.

البته در این خبر گویا دلیل دیگری هم برای تاخیر پروژه ذکر شده است: این عملیات که در مسیر فاضلاب و سولفاته می باشد با سیمان مخصوص کار می شود که فقط در تهران تولید می شود!

با وجود دلایل عجیبی که پیمانکار طرح و سایت شهرداری منطقه ذکر کرده اند این سوال مطرح می شود که مگر نمی شود تمامی این دال های بتنی را با هم ساخت؟ و بر فرض صحت استفاده از سیمان مخصوص از تهران،آیا حمل و نقل این سیمان 6 ماه به طول می انجامد؟ و از همه مهمتر، پروژه به این ابعاد اگر در یکی از مناطق برخوردار شهری تبریزی جای داشت باز هم پروژه شامل تاخیر زمانی می شد؟ 

با وجود مشکلاتی که شهروندان تبریزی و به خصوص اهالی مجاور این پروژه هم اکنون درگیر آنها هستند نه شهردار منطقه و نه پیمانکار اشاره ای به زمان پایان این پروژه نکرده اند مساله ای که از سریال ناتمام تاخیر های همیشگی خبر می دهد. 

گفتنی است وضعیت آسفالت نا مناسب در همان محدوده به قدری فاجعه بار است که چاله های بیشمار آن از یک سو و داربست های محافظ این پروژه نیمه تمام از سوی دیگر موجب ترافیک نیمه سنگین در آن محدوده می شود.