تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۳۳

واکنش فرماندار اسکو به خبر تبریزبیدار؛

مشکل ساکنان معترض سهند، مساله خاصی نیست!/ قیمت تمام شده توسط شورای مسکن تعیین می‌شود نه پیمانکار یا خریدار

در مساکن مهر روال این‌گونه است که مالکان برای دریافت سند باید بعد از احصای قیمت تمام شده، با پیمانکاران بطور کامل تسویه حساب کنند. از این رو وقتی ساخت و ساز واحدها تمام شد، قیمت تمام شده‌ی آن احصا شده و این قیمت تمام شده توسط شورای مسکن تعیین می‌شود نه پیمانکار یا خریدار!

به گزارش تبریز بیدار ،  روز گذشته تبریزبیدار خبر تجمع ساکنان معترض واحدهای مسکن مهر مقابل فرمانداری شهرستان اسکو را منتشر کرد. تجمع کنندگان این نوشته را در دست داشتند: (ما مالکان مسکن ۲۷۰ واحدی مجتمع مسکونی رصد پس از پنج سال بدقولی مسئولان، خواهان تحویل اسناد مالکیتی از طرف شرکت پل بناء مراغه هستیم).

در همین حال مرتضی محمدزاده  در گفتگویی با بیان این‌که مالکان مسکن مهر 270 واحدی سهند، واحدهای خود را تحویل گرفته و ساکن شده ‎ اند، افزود: در این راستا بحث قیمت تمام شده واحدها مطرح است و شرکت پیمانکاری که این واحدها را احداث کرده با مالکان اختلاف جزئی مالی دارد تا مالکان بطور کامل تسویه کرده و درنهایت اسناد صادر شود.

وی افزود: مشکل خاصی نیست و نهایتا در کوتاه مدت قیمت تمام شده احصا شده و سندها صادر و تحویل مالکان می شود.

محمدزاده با بیان این‌که بحث گرو گرفتن سند واحدها مطرح نیست، خاطرنشان کرد: در مساکن مهر روال این‌گونه است که مالکان برای دریافت سند باید بعد از احصای قیمت تمام شده، با پیمانکاران بطور کامل تسویه حساب کنند. از این رو وقتی ساخت و ساز واحدها تمام شد، قیمت تمام شده‌ی آن احصا شده و این قیمت تمام شده توسط شورای مسکن تعیین می‌شود نه پیمانکار یا خریدار!

وی در ادامه گفت: فرمانداری شهرستان نیز جلسه ای با طرفین برگزار کرده و طی ۱۵ روز قیمت تمام شده‌ی این مساکن احصا شده و وجوه قطعی می‌شود تا نهایتا تسویه شده و سندها تحویل داده شوند.

در حالی که فرماندار اسکو از حل مشکل در کوتاه مدت خبر می دهد که ساکنان این واحدها 5 سال به دلیل همین اختلاف احصا قیمت مسکن تحویل داده شده معطل سند ملک خود بوده اند، 5 سالی که گویا برای فرماندار اسکو زمان کوتاهی نیست!!

اخبار مرتبط: 

گرو گرفتن سند واحدهای مسکن مهر در سهند برای پرداخت پول اضافی!