تبریزبیدار
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۰۶:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۵۵

مسافرت خارجی شهردارتبریز؛

آمستردام یا توکیو، مقصدِ شهین‌باهر کجاست؟!

هنوز یک هفته از سخنانِ رهبر انقلاب در نماز عید فطر نگذشته است که مسئولانِ را خطاب قرار داد و گفت: «کسانی که عادت کرده‌اند به سفرهای خارجی بروند، این عادت را ترک کنند؛ البته غیر سفرهای زیارتی و حج و عتبات که مورد نظر نیست

یادداشت میهمان تبریز بیدار؛ مجید قنبرزاده 

شهردار تبریز در شَهر نیست، فرماندار می‌گوید شَهین‌باهر برای امورِ شخصی مرخصی 10 روزه گرفته است و اگر کاری بود نام آن را  مأموریت می‌نهادند. خبردارها می‌گویند  ژاپن رفته و برخی دیگر  هلند! و شاید شهردار اکنون در آمستردام، توکیو، شیزوئوکا و یا  اوکایاما در سیاحت است.

اینکه خبرِ  سفرهای خارجی شهین‌باهر مخابره نمی‌شود و هَربار با کنکاشِ و پرس‌وجو، از شهردار  مکان یابی می‌کنند در نوعِ خود عجیب است و جایِ انتقاد دارد اما عجیب‌تر از همه‌ جهانگردیِ شهردار جوانِ تبریز در این مقطع از زمان است.

تاکنون علت خروج ایرج شهین‌باهر از ایران مشخص نشده و شاید بعد از بازگشت، همچون سفر به بوسنی علت‌هایی همچون «  خواهر خواندگی » یا «کسب تجارب مدیریتی!» مطرح شود اما هرچه که هست ماهیتِ سفر شهردار از زیر ذره‌بین  نقد قِسر در نخواهد رفت.

هنوز یک هفته از سخنانِ  رهبر انقلاب در نماز عید فطر نگذشته است که مسئولانِ را خطاب قرار داد و گفت: «کسانی که عادت کرده‌اند به سفرهای خارجی بروند،  این عادت را ترک کنند؛ البته غیر سفرهای زیارتی و حج و عتبات که مورد نظر نیست و این‌قدر خرج و هزینه‌ای هم بر دوش کشور نمی‌گذارد و برکاتی هم دارد؛ سفرهای خارجی  تفریحی و  زائد را کنار بگذارند.»

در ژاپن نیز نه پیامبری داریم که مسئولان‌مان هوسِ زیارت کنند و نه  امامزاده هیروشیما و سوزوکی!

نظرات

مهدی
IR

اگر سفر خارجی برای کسب جدیدترین روش های شهرسازی و یا مدیریت شهری باشد بازهم اشکالی ندارد اما ما دیدیم که در چند سال گذشته مدیران شهرداری به آلمان و کشورهای اروپایی رفتند اما حتی نتوانستند نوع آسفالت ریزی را از آنها یاد بگیرند و در تبریز پیاده کنند. متاسفانه مدیران ما اهل ریخت و پاش شده اند...

مهدی زاده
IR

چکاربه کارمردم دارید رفته که رفته تمام کارمندان ومدیران درطول سال یک ماه مرخصی دارندازمرخصی خودشان استفاده کرده ورفته است شایدهم کارشخصی داشته است .

طلبه تبريزي
IR

با سلام ضمن سپاس از نقد بجا و موثري كه نوشته ايد، خواهشمندم به معناي اصطلاح "قسر در رفتن" در لغتنامه رجوع كنيد تا از ركاكت و زشتي اين عبارت مطلع شويد. مطمئنا در خواهيد يافت كه اگر چه اين اصطلاح در زبان عاميانه به كار مي رود ولي نبايد در يك گزارش يا خبر و يا نوشته آن را به كار برد.

زهرا

با سلام تمامی کارکنان و کارگران طبق قانون کار یک ماه مرخصی استحقاقی دارند. به نظر می رسد تفتیش و سرک کشیدن در کار دیگران نه از نظر شرعی و نه قانونی درست نیست.