تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۵۴:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۶۱

قائم مقام شهردار تبریز خبرداد:

فاز دو پروژه تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان تا 10 روز دیگر به بهره برداری می رسد/ قصد نداریم اعتبارات مالی و انرژی شهرداری را صرف پروژه های غیر ضروری و غیر اصولی کنیم

قائم مقام شهردار تبریز از اتمام فاز دو پروژه تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان تا 10 روز دیگر خبر داد و گفت: مسیر رفت و برگشت زیرگذر اتصالی فرودگاه به سمت بلوار آذربایجان و برعکس در حال آسفالت ریزی است.

به گزارش تبریز بیدار ، رسول موسایی در حاشیه بازدید خود از اجرای پروژه عمرانی میدان آذربایجان افزود: سیاست کلان شهرداری در سال 97 بر مبنای اولویت پروژه های ستاره دار و دارای اولویت است و از پروژه های ویترینی فاصله گرفته ایم تا نیازهای اساسی تبریز از حیث ترافیکی حل شود.

وی اظهار داشت: زیرگذرهای فاز دوم پروژه میدان آذربایجان هر کدام به طول 600 متر و در مجموع یک هزار و 200 متر است که با بودجه پیش بینی شده این دو زیر گذر می توان چندین زیرگذر غیر ضروری در داخل شهر احداث کرد ولی شهرداری تمام توان خود را برای اجرای پروژه های تاثیرگذار متمرکز کرده است.

موسایی تصریح کرد: بهره برداری از این فاز دو پروژه تقاطع غیر همسطح میدان آذربایجان حجم بالایی از بار ترافیکی حد فاصل میدان فرودگاه و پل سرداران فاتح را کاهش می دهد و سعی داریم محدوده فضای سبز داخل و اطراف میدان را نیز به زودی به اتمام برسانیم تا ساماندهی چهره ورودی شمالی شهر نیز محقق شود.

قائم مقام شهردار تبریز همچنین با اشاره به آغاز اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح ارتش در خیابان آزادی تا چند روز آینده، گفت: احداث چندین کانال هادی آب های سطحی برای با اجرای پروژه های مانند کانال آخر یوسف آباد، ساری زمی، ستارخان و کانال رضا نژاد در کنار پروژه های مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش به سمت کمر بندی میانی با هدف رفع نیاز های اساسی شهر پیگیری می شود و قصد نداریم اعتبارات مالی و انرژی شهرداری را صرف پروژه های غیر ضروری و غیر اصولی کنیم.

موسایی همچنین به ضرورت تکمیل پروژه پل کابلی تاکید کرد و گفت: با احداث پروژه همسان پل کابلی و تکمیل رمپ ورودی و خروجی از این مسیر، حجم قابل توجهی از بار ترافیکی مسیر منتهی به جاده ال گلی و توانیر کاسته می شود.

رسول موسایی اضافه کرد: تمرکز شهرداری فقط به اجرای پروژه های عمرانی و ترافیکی نیست و احداث پارک های مختلف محله ای و میدادین ورزشی در ابعاد کوچک و بزرگ در کنار پارک های منطقه ای مانند پارک بزرگ تبریز، سرانه فضای سبز و ساماندهی بافت شهری را نیز در دستور کار خود قرار داده است.