تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۶۴

سومین وعده استاندار برای راه های استان؛

افتتاح آزادراه تبریز- مرند- بازرگان طی 2 سال آینده/ افتتاح فاز نخست در هفته دولت امسال

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: آزادراه تبریز- مرند- بازرگان طی 2 سال آینده افتتاح می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش از روند عملیات اجرایی قطعه نخست پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از روند عملیات اجرایی قطعه نخست پروژه آزادراه تبریز- مرند- بازرگان، از پیشرفت اجرایی قطعه نخست این پروژه ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: امیدواریم بخشی از این پروژه از تبریز تا صوفیان را تا هفته دولت سال آتی به بهره‌برداری برسانیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: محور تبریز- بازرگان یکی از شاهراه‌های مهم استان و کشور است که پروژه احداث آزادراه در این محور با مشارکت و سرمایه‌گذاری ۳۵ درصدی دولت و ۶۵ درصدی سرمایه‌گذار داخلی در حال اجراست.

خدابخش با بیان اینکه پیمانکاران و مجریان پروژه با تمام توان فعال هستند، افزود: برای قطعه نخست این پروژه که پیشرفت قابل قبولی دارد، ۵۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و امیدواریم محور تبریز تا صوفیان تا هفته دولت سال آتی تکمیل شود.

استاندارآذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بخش باقی‌مانده پروژه تا مرند نیز تا دو سال تکمیل خواهد شد، اظهار کرد: تا امروز ۴۴ کیلومتر از مسیر، تملک شده و مشکل خاصی در اجرا نداریم.

وی افزود: امیدواریم با ابلاغ قرارداد سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار در آینده‌ای نزدیک شاهد تسریع در عملیات اجرایی پروژه باشیم که منجر به توسعه مبادلات تجاری با کشورهای همجوار و بهبود وضعیت ترافیک جاده‌ای در شمال‌غرب کشور خواهد شد.

خدابخش در مقام استاندار آذربایجان شرقی پیش از این هم وعده ی افتتاح اتوبان تبریز سهند و تبریز -اهر را پایان سال جاری داده بود. 

نظرات

محدث
AE

وعده قبلي اقاي استاندار. قطار ميانه بستان اباد. قرار بود ٥ ارديبهشت افتتاح بشه. ؟؟ فعلا خبري نيست