تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۹:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۷۳

نمایش چهره‌ای ناخوشایند از تبریز 2018 برای گردشگران تابستانی؛

حصارکشی باغ گلستان و انتقال خرده‌فروشان، آرزویی که محقق نشد!

تبریز 2018 به نیمه دوم خود رسیده و چیزی تا پایان آن نمانده است اما تاکنون همین اهرم فشار نیز نتوانسته مسئولان را مجاب به تغییر شرایط نماید

به گزارش تبریز بیدار ، سی‌ام دی ماه سال گذشته مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تبریز، از حصارکشی باغ‌گلستان تبریز جهت جلوگیری از سرقت تجهیزات و ساماندهی آن برای آشتی خانواده‌ها با اولین پارک ایران خبر داد.

به دنبال این خبر در کانال‌های تلگرامی عده‌ای از حصارکشی پارک‌ها انتقاد کردند اما بعد از توضیحات مسئولان مربوطه در این باره، نظرسنجی‌ها نشان داد شهروندان به حصارکشی باغ گلستان رضایت داده‌اند تا بلکه پای نااهلان از این مجموعه منقطع گردد و در کنار آن بساط خرده‌فروشان نیز جمع شود.

حال 5 ماه می‌گذرد و نه‌تنها اقداماتی در راستای ساماندهی وضعیت باغ‌ گلستان انجام نشده بلکه اوضاعِ امروز آن از دیروز بدتر نیز شده است. چنانچه برای یک‌بار گذرتان را به این مجموعه‌ی تفریحی بزرگ بیاندازید با انبوهی از ناهنجاری‌ها مواجه می‌شوید که از فاصله‌ی 100 متری عابران را پس می‌زند و چهره‌ای ناخوشایند از تبریز برای مسافران به نمایش می‌گذارد.

دست‌فروشان یا بهتر است بگوییم خرده‌فروشانی که از سر و وضع مناسبی هم برخوردار نیستند، هرچه وسایل دست چندم دارند را در ورودی باغ‌گلستان پهن کرده‌اند و در میان بساط‌شان از باتری کارکرده‌ی نیم‌قلمی تا کفش‌های پاره و پیچ و مهره پیدا می‌شود. در داخل پارک نیز خبری از حضور خانواده‌ها نیست و با مجموعه‌ای سرسبز اما متروکه مواجه می‌شوید که در فضای آن اثری از نشاط و تردد نمی‌بینید.

خود خرده‌فروشان، می‌گویند یک زمانی در «گجیل» مشغول به‌کار بوده‌اند اما حال به دو گروه تقسیم شده‌اند. آنان که اوضاع‌شان خوب بود در بازار و مسیر آناخاتون بساط پهن کرده و ماندگار شده‌اند و خرده‌فروشانی که روزی 10 هزار تومان هم درآمدشان نمی‌شد به باغ گلستان کوچ کرده‌اند.

آنان که به جزئیات امر واقفند می‌گویند شورای تامین حصارکشی باغ‌گلستان و انتقال خرده‌فروشان به مکانی مناسب را تصویب کرده است اما در این میان بایستی شهرداری مناطق 4 و 8  تبریز دست به دست یکدیگر دهند و مسئله را حل نمایند.

علی‌ایحال آنچه که مسلم است حواشی باغ‌گلستان تبریز به مانند جنازه‌ای بر روی دوشِ پایتخت گردشگری جهان اسلام مانده و گویا مسئولان برای برداشتن آن عزم جدی ندارند.

منبع:آناج

نظرات

IR

با توجه به کمبودفضای سبز ومحل تفریح شهرودان تبریز ی، باغ گلستان که زمانی محل تفریح وسرگرمی خانوادها بوده ، محل تجمع معتادان وخرده فروشان شده وتصویر زشتی در مرکز شهر به وجود آورده که برای تبریز 2018 جای تاسف داره

بایراق
IR

سلام-پیشنهاد می کنم پاتوق این افراد قسمتی از درون رود داخل شهر (میدان چائی )تعیین شودحد فاصل زیر پل راستا کوچه تا و ساعت هم برای دادو ستد تعیین گردد فقط وقتی سیل می آید تعطیل گردد و نام ونشان پهن کنندگان بساط هنگام ورود وخروج پبت گردد