تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۱۹۸۹

اظهارات معنادار عضو شورای شهر تبریز در جلسه شورا:

استعفای شهردار تبریز صحت ندارد

عضو شورای شهر تبریز گفت: پویایی شهری و ایجاد فضای امید برای توسعه وظیفه اصلی مجموعه شهرداری و شورای شهر است و ایجاد حساسیت به شایعه سازی استعفای شهردار از این وظیفعه اصلی فاصله خواهیم گرفت.

به گزارش تبریز بیدار ، شهرام دبیری در حاشیه شصت و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز با بیان این مطلب افزود: عضو شورای شهر تبریز گفت: جوسازی علیه شهرداری به هیچ وجه خوب نیست و شهردار نیز مانند همه افراد می‌تواند چند روزی را به مرخصی برود، اینکه شایعاتی مانند استعفا و مسائل دیگر مطرح می‌شود به هیچ وجه درست نیست.

وی در خصوص حواشی اخیر شهرداری گفت: اتحاد شورا اقتدار شوراست، اگر شهردار نتواند کاری انجام دهد انگار ما کاری انجام نداده‌ایم جوسازی علیه شهرداری به هیچ وجه خوب نیست و شهردار نیز مانند همه افراد می‌تواند چند روزی را به مرخصی برود، اینکه شایعاتی مانند استعفا و مسائل دیگر مطرح می‌شود به هیچ وجه درست نیست.

دبیری اظهار داشت: درآمد پایدار، آسفالت مناطق، پارک‌های محله‌ای، حاشیه نشینی، مسیرگشایی، اشتغالزایی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی از جمله موضوعاتی است که باید روی آن کار شود.

وی ادامه داد: در موضوع ترافیک شهرداری به عنوان یکی از اعضای شورای ترافیک و نه به عنوان متولی فایننس و وام مترو را تصویب کرده و خرید اتوبوس در بودجه ۹۷ و ۹۸ در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست با انتقاد از عدم پیگیری مسیرگشایی در دوره چهارم و پنجم شورای شهر تبریز گفت: در خصوص مسیر گشایی‌ها در شورای قبل هم توجهی به این مساله نشد و در این شورا هم کاری نشده و باید هرچه زودتر این کار پیگیری و عملیاتی شود.

وی افزود: در مسائل زیست محیطی باید طبق مصوبات پیگیری‌های لازم صورت بگیرد ما حتی اتوبوس برقی هم خریده‌ایم و باید پیگیر باشیم که این اتوبوس‌ها برای نخستین بار وارد تبریز شود.

دبیری در خصوص اعمال سیاست‌های تشویقی برای بافت فرسوده تصریح کرد: بافت فرسوده یکی از معضلات شهری است و ما سیاست‌های تشویقی لازم را داریم و در این ارتباط نیز نیاز به پیگیری مطالبات از دولت وجود دارد تا مردم با مقاوم سازی ساختمانها در مواقع بحران در امنیت باشند.

وی تاکید کرد: در خصوص حاشیه نشینی در تمام دنیا در درجه اول می‌گویند توانمندسازی در محل انجام گیرد، باید برنامه جامعه استانی و کشوری داشته باشد و اگر حضور شرکت‌های خارجی سرمایه گذاری برای این کار حل شود معضل حاشیه‌نشینی به تدریج مرتفع می‌شود.

این عضو شورای شهر با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه عنوان کرد: شهرداری تبریز متولی ایجاد شغل در جامعه نیست اما از آنجایی که اشتغال معضل جامعه است، ما می‌توانیم با راهکارهایی مانند کمک به مشاغل خانگی و ایجاد بازارچه‌های فروش در مناطق به رفع این معضل نیز کمک کنیم.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی برای ایجاد نشاط را از دیگر وظایف شهرداری دانست و اذعان داشت: پرداخت به موقع بیمه و حقوق کارکنان از جمله مطالبات ماست و ما روی پرداخت دقیق بیمه نظارت داشته باشیم، شهرداری‌ نیز برای پرداخت حقوق و بیمه به درآمد مناطق اکتفا نکنند بلکه از سایر مناطق کمک بگیرند.

دبیری با اشاره به اینکه تبریز ۲۰۱۸ فرصت منحصر به فردی است، خاطرنشان ساخت: نباید در این خصوص نا امید باشیم، در رسانه‌ها به صورت اشتباه منعکس شده بود که من از دولت به دلیل عدم اختصاص بودجه انتقاد کرده‌ام در حالیکه گفته‌ام باید پیگیر بودجه هفتاد میلیاردی از طرف دولت باشیم.

اظهارات دبیری در حالی است که مساله استعفای شهردار در هیچ کدام از رسانه های خبری مطرح نشده است و مطرح کردن این مساله آن هم در صحن شورا، خبر از پشت پرده پر هیاهوی در شورای شهر تبریز می دهد.

نظرات

محدث
GB

اقاي دكتر يادشون رفته مسير دو. كمال به شفيع زاده و انتهاي ٤٢ متري و ١٨ متري كركج. باند كند رو. ضلع شمالي ورودي تبريز تهران و بلوار خاوران. مسير گشايي نبودند. شوراي پنجم. يك پنجم شوراي قبل كار كنه بعد بشينيم. پاي حساب و كتاب