تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۰۲۰

در دیدار رییس گرجی گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با استاندار آذربایجان شرقی مطرح شد؛

پارسال 350 هزار گردشگر ایرانی به گرجستان سفر کردند/ تبریز شهر زیباییست که امکانات زیادی دارد

رییس گرجی گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان گفت: پارسال تعداد ۳۵۰ هزار گردشگر تبعه ایرانی وارد این کشور شده و از مکان های دیدنی گرجستان بازدید کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، به دنبال فروپاشی شوروی در 1991 نیز، جمهوری اسلامی ایران از اولین كشورهایی بود كه استقلال گرجستان را به رسمیت شناخت و پس از آن دو كشور همكاری های هرچه بیشتر منطقه ای و بسط و تعمیق مناسبات فیمابین را در دستور كار خود قرار دادند و حالا آمارها از سفر چشمگیر گردشگران ایرانی به گرجستان خبر می دهند.

'شالوا کیکنا ولیدزه ' روز سه شنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، بر لزوم توسعه روابط در حوزه گردشگری بین تهران و تفلیس تاکید کرد و افزود: ظرفیت های بسیار خوبی بین 2 کشور در این حوزه وجود دارد و توسعه همکاری ها می تواند منافع اقتصادی ایران و گرجستان را تامین کند.
وی با بیان اینکه روابط ایران و گرجستان طی سال های بسیار گسترش یافته است، اظهار داشت: طی چهار روز اخیر در سطوح مختلف با مقام های ایرانی ملاقات ها و مذاکرات خوبی داشتم، کمیسیون مشترک اقتصادی بین 2 کشور نیز فعال است و در آینده نزدیک جلسه ای در تهران خواهیم داشت.
ولیدزه، همکاری های پارلمانی ایران و گرجستان را بسیار خوب توصیف و ابراز امیدواری کرد روابط دو طرف در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی روز به روز توسعه یابد.
وی از تبریز به عنوان شهری بسیار زیبا یاد کرد که امکانات اقتصادی زیادی دارد و زمینه فعالیت تجاری و بارزگانی بین تجار دو طرف مهیا است.
ولیدزه با اشاره به ظرفیت های موجود در گرجستان و قراردادهای تجاری آن با کشورهای مختلف، گفت: گرجستان در زمینه تجارت آزاد با اتحادیه اروپا و چین روابط نزدیکی دارد و این فرصت بسیار خوبی برای ایرانی هاست تا از این امکان برای ورود به بازار اتحادیه اروپا و چین بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: در این زمینه تجار ایرانی می توانند در حمل و نقل و ترانزیت بین المللی نیز از ظرفیت های گرجستان بهره مند شوند.
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با قدردانی از طرف مقابل خود و تلاش های رییس ایرانی برای بسط و توسعه همکاری های دوجانبه، اظهار داشت: در حوزه های فرهنگی و اقتصادی مزیت های خوبی برای گسترش همکاری ها وجود دارد و 2 طرف هر چه از این امکانات اطلاعات بیشتری داشته باشند تاثیر خوبی بر همکاری های دوجانبه خواهد داشت.