تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۲۰۴۳

احمد علیرضابیگی؛

تدوین گزارش نهایی حادثه برخورد قطار تبریز به سمنان/ مطالبه از دستگاه قضا برای صدور رای در مورد مسببین این حادثه

نماینده مردم تبریز در مجلس از تدوین گزارش نهایی حادثه برخورد قطار تبریز به سمنان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد علیرضا‌بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، از تدوین گزارش نهایی حادثه برخورد قطار سمنان به تبریز خبر داد و گفت: این گزارش پس از امضای رئیس کمیسیون عمران برای قرائت در صحن علنی قوه مقننه، تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس به کمیسیون عمران ماموریت داده بود تا ابعاد گوناگون حادثه را به صورت کارشناسی بررسی کند، افزود: کارگروه ویژه کمیسیون عمران برای تدوین این گزارش از اطلاعات به دست آمده از بازدید‌های میدانی و گزارش‌های سایر دستگاه‌های ذیربط مانند شرکت راه آهن استفاده کرده‌ است.

نماینده مردم تبریز در مجلس درباره جزئیات گزارش مذکور، اظهار کرد: در گزارش مذکور دلایل مختلف بروز حادثه و همچنین کسانی که در این حادثه قصور داشته‌اند، بیان شده است.

علیرضا‌ بیگی ادامه داد: مطالبه از دستگاه قضا برای صدور رای در مورد مسببین این حادثه، ارجاع پرونده به کمیسیون اصل نود برای  رسیدگی جدی‌تر از دیگر محور‌های این گزارش است.

نماینده مردم تبریز در مجلس ضمن انتقاد از مسئولان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: از طرف مسئولان وزارت راه و شهرسازی فشار‌های زیادی وجود دارد تا متن این گزارش به نحوی تغییر کند که انگشت اتهام کمتر متوجه وزیر راه و مسئولان دولتی در تهران باشد. نظر آنها این است که اتهامات این حادثه به افرادی در حوزه سمنان، شاهرود و دامغان محدود شود.

گفتنی است، قطار مسافربری تبریز مشهد روز جمعه (5 آذر) در منطقه هفت‌خوان سمنان، دچار سانحه شد. این حادثه موجب جان باختن 45 تن از هموطنان‌ شد. در همین راستا گزارش اولیه کمیسیون عمران مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه 24 آذر پارلمان قرائت شد.

منبع: تسنیم

نظرات

محدث
AE

اقاي بيگي ضمن تشكر صميمانه از پيگيري شما لطفا اتوبان سهند رو هم پيگير باشيد