تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۲۰۴۴

آمبولانس ها درگیر ترافیک مصنوعی ؛

هیجان مردم بلای جان مصدوم در تبریز!

فرهنگ غلطی در میان مردم ایران رواج یافته است و آن تماشای صحنه تصادف و در سال های اخیر، گرفتن تصویر یا همان سلفی است، اعمالی که گاه به علت شیوه ناصحیح برخورد مردم با تصادفات، منجر به از دست رفتن مصدومان حادثه می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حوادث ترافیکی، علت اصلی مرگ و میر و صدمات جبران ناپذیر در کشورهای در حال رشد است. متأسفانه، ایران یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان تلفات انسانی در حوادث رانندگی را دارد.آمار کشته شدگان در تصادفات وسائل نقلیه در ایران، دوبرابر و آمارمصدومین در سوانح ترافیکی، تقریباٌ پنج برابر میانگین آمارهای جهانی است. استان آذربایجان شرقی نیز، یکی از راه های مواصلاتی کشور به شمار می آید، تقریبا هرروز خبری از تصادفات و کشته شدن  مردم، روی اسلاید خبرگزاری ها قرار می گیرد.

در این میان مردم  حاضر در صحنه، نقش ویژه و تعیین کننده ای را برعهده دارند، از امداد رسانی و کمک رسانی اولیه گرفته تا کمک به تسهیل امدارسانی توسط عوامل  اورژانس. اما در این میان آنچه که مسلم است، آموزش همگانی مردم در قبال حوادث جاده ای است. فرهنگ غلطی در میان مردم ایران رواج یافته است و ان تماشای صحنه تصادف و در سال های اخیر،  گرفتن تصویر یا همان سلفی است، اعمالی که گاه به علت شیوه ناصحیح برخورد مردم با تصادفات، منجر به از دست رفتن مصدومان حادثه می شود.

وحید شادی نیا، مدیر روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی اورژانس آذربایجان شرقی، نیز بر این باور، معتقد است که مردم گاها مانع امدات رسانی به موقع می شوند، از راه ندادن به آمبولانس های امدادی تا تجمع بر سر صحنه تصادف، همه و همه این ها، باعث می شود نه تنها عوامل امدادی به  موقع سر صحنه حاضر نشوند بلکه جان افراد مصدوم نیز به خطر بیافتد. 

در این میان، امروز یک خودروی پژو207 در مقابل لاله پارک تبریز دچار حادثه می شود که راننده 30ساله، در همان دقائق ابتدایی فوت می کند ولی 3 مصدوم دیگر توسط عوامل امدادی، به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل می شوند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی تاکید کرد: هیجان تماشاگران حوادث گاهی منجر به دخالت در امر امدادرسانی می شود که این دخالت شدت صدمه وارده به مصدومان را بالا می برد