تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۰۶۰

استاندار آذربایجان شرقی؛

جذب سرمایه گذار برای رفع مشکل اشتغال/اجرای طرح ساخت سه هزار تخت بیمارستانی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مهم‌ترین موضوعی که باید در حال حاضر به آن توجه دهیم اشتغال جوانان است و در این خصوص باید به جلب و جذب سرمایه‌گذار و کارآفرین همت گماشت.

به گزارش تبریز بیدار ،سرمایه گذاری در شهرستان های کوچک بخشی از توسعه پایدار می باشد، تبدیل فرصت های بالقوه  به بالفعل موجود در شهرهای آذربایجان شرقی و استفاده از ظرفیت های بومی و منطقه ای مناطق استان یکی از راه های رفع مشکل اشتغال می توان نام نهاد،  چراکه  می توان  از این ظرفیت ها  در بخش تولید و اشتغال استفاده کرد در همین راستا.مجید خدابخش، استاندار آذربایجان شرقی با سفر به شهرستان میانه و بخش های تابعه،  در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی و خدماتی بخش ترکمانچای شهرستان میانه، افزود: اهالی ترکمانچای مردمی سختکوش و پرتلاش هستند و این بخش نیز از هر جهت آمادگی برای جلب و جذب سرمایه‌گذار را دارد . 
وی با اشاره به تسهیلات ارزان‌قیمت شش درصدی به روستاها و شهرهای کوچک، گفت: ترکمانچای می تواند از همه لحاظ از این تسهیلات بهره لازم را ببرد . 
  
اجرای  عدالت اجتماعی، بخش دیگری از تاکیدات استاندار آذربایجان شرقی بود. وی این اصل را  از محوری ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران برشمرد و گفت: امیدواریم با مساعدت و مشارکت مردم، خیرین و دولت این شعار محوری انقلاب در جای جای استان و  ترکمانچای نیز گسترده شود . 
  
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به حوزه بهداشت و درمان استان، گفت: در استان آذربایجان شرقی 3 هزار و 400 تخت بیمارستانی موجود است که از این تعداد 2 هزار و 500 تخت برای قبل از انقلاب بوده و فرسوده شده که با طرح تحول سلامت سه هزار تخت استاندارد در حال اجراست و این کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را نشان می دهد . 
  
وی  همچنین از افتتاح مرکز اورژانس ترکمنچای خبر داد و گفت: این امور و کارهای بزرگ در دیگر حوزه ها در سایه این نظام انجام شده است که مثال کوچک آن افتتاح مرکز اورژانس و پروژه در حال اجرای بستر درمانی در بخش ترکمانچای است . 

نظرات

محمد
IR

سلام-یعنی در بعد انقلاب تنها 900تخت بیمارستانی در آذربایجان شرقی اضافه شده است دوهزار و چهار صد تخت قبل انقلاب رسیده به سه هزار وچهار صد تخت ؟

اوروج علی
IR

فرش ماشینی بی کیفیت یزد و مشهد و....با رانت بازی بازار بومی خرید وفروش سنتی آذربایجان را راکد کرده استاندار باید برای اینگونه اقلام مالیات وضع کند