تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۷:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۱۳۳

بغض در گلو؛

مارا ببخش خرمشهر!

من از فرط بی عرضگیمان از شما پوزش میخواهم‌. اعتراض شما تف سر بالای شرمندگی ماست که فقط در نوروز و سوم خرداد به یادتان می افتیم. سالهاست که میدانیم آب ندارید اما عرضه نداریم به شما آب برسانیم.

 یادداشت میهمان تبریزبیدار مهدی نعلبندی


خرمشهر،  بغص در گلوست.  تف سربالای دوستداران نظام است. نود و هفت منهای شصت و هفت می شود  سی سال. بگذرم از آن شش سال بعد از سه ی خرداد شصت و یک. خرمشهر وقتی بعد از سی و چهار روز  مقاومت سقوط کرد، شد  خونین شهر. با هفت هزار شهید و زخمی. با کوچه هایی که زیر باران گلوله و ترکش توپ و خمپاره  آبکش شدند. با  جنگ و گریزهای شهری که هنوز که هنوز است دیدن صحنه های آن جنگ رعشه بر دستان آدم می اندازد. با  نوعروسانی که شدند  سارای خوزستان تا  دست دشمن به  ناموس ایرانی نرسد. با تونلی که بعثی ها از یخچال های به غارت برده از خانه ها ساختند تا تنشان در گور سنگرهاشان نلرزد. با یک دنیا بغض که هنوز در در و دیوار این شهر هست.

و  آبادان و  مسجد جامعش. اروند کنار و  راه کربلا. با  غواصهای دست بسته که صدایشان به جایی نرسید تا صدای مظلومیت یک ملت باشند پس از سی سال. با پالایشگاهی که روزگاری آسفالت خیابانهایش از ترکش خمپاره بعثی ها بود. با اروند تاریخ سازش.

ای مردم خرمشهر!

ای مردم آبادان !

من از فرط  بی عرضگیمان از شما  پوزش میخواهم‌. اعتراض شما تف سر بالای شرمندگی ماست که فقط در  نوروز و  سوم خرداد به یادتان می افتیم. سالهاست که میدانیم آب ندارید اما عرضه نداریم به شما آب برسانیم.

 مسوولین ما را به جهان آرا ببخشید.

دلم برای  عطر سمبوسه میدان مسجد جامع تنگ شده. آب سر سفره تان که شیرین شد و دل شکسته تان آرام گرفت، ما را  مهمانِ مهمان نوازیتان کنید.

یا علی.

نظرات

شهروند
IR

سلام بر خرمشهر وسلام استوار پایداری خونین شهر سلام بر مردمانش در جنگ زیر اتش بود حالا هم بی ابی شرب تحلیل خوبی بود گریه ام گرفت