تبریزبیدار
یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۱۷۹

تئورسین پشت پرده حکومت پوتین؛

از منظر حقوقی و قانونی، قره باغ بخشی از اراضی جمهوری آذربایجان است

رهبر جنبش اوراسیا در پایان عنوان کرد: این سفر اولین سفر من به قره باغ کوهستانی است، که از لحاظ قانونی به آذربایجان تعلق دارد. این سفر نشانه ای از موضع روشنفکران روسیه نسبت به مناقشه قره باغ کوهستانی است.

به گزارش تبریز بیدار ، آلکساندر دوگین، رهبر جنبش بین المللی اوراسیا در جریان حضور در نشست روابط ژئوپلیتیک مسکو-باکو و در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری کنفرانس "محور ژئوپلیتیک میان باکو و مسکو؛ آذربایجان تنها متفق روسیه در قفقاز جنوبی" در منطقه له له تپه و در "روستای جوجوق مرجانلی" که در سال 2016 از اشغال ارمنستان آزاد شده است، نشان می دهد که آذربایجان شریک استراتژیک روسیه می باشد.

وی با بیان اینکه دیدار کارشناسان، نمایندگان پارلمان و چهره های فرهنگی دو کشور بسیار مهم است، افزود: اولین کنفرانس "محور ژئوپولیتیک میان باکو و مسکو" یک سال قبل در شهر مسکو برگزار شده بود. دومین کنفرانس نیز در اراضیآزاد شده قره باغ کوهستانی برگزار شد. از منظر حقوقی و قانونی، قره باغ بخشی از اراضی جمهوری آذربایجان است. روسیه نیز قره باغ را به عنوان سرزمین جمهوری آذربایجان می شناسد.

رهبر جنبش اوراسیا در پایان عنوان کرد: این سفر اولین سفر من به قره باغ کوهستانی است، که از لحاظ قانونی به آذربایجان تعلق دارد. این سفر نشانه ای از موضع روشنفکران روسیه نسبت به مناقشه قره باغ کوهستانی است. این امر، علیه ارمنستان نیست. دوستی روسیه با ارمنستان نیز علیه آذربایجان نیست. آذربایجان نقش کلیدی در روابط روسیه با ترکیه و ایران ایفا می کند. در حال حاضر روسیه با ایران و ترکیه یک همکاری استراتژیک در سوریه دارد و ما جایگاه باکو در این همکاری استراتژیک را مورد دقت قرار داده ایم.