تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۵:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۱۳

نماینده ولی‌فقیه در همایش حجاب و عفاف؛

انتقاد از ممنوعیت ورود متقاضیان با چادر به جلسه آزمون استخدامی / اگر با خاطیان برخورد نشود در تریبون نماز جمعه اعلام موضع خواهم کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم در همایش عفاف و حجاب به تبیین مصادیق تهاجم فرهنگی دشمنان در جامعه پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام  سیدمحمدعلی آل‌هاشم  در سومین همایش «حجاب و عفاف» ویژه مدیران مهدهای کودک سراسر استان آذربایجان‌شرقی با تشکر از مربیان مهدکودک‌ها و بهزیستی اظهار کرد: معرفی فرهنگ و الگوی اسلامی زن مسلمان که باعث تحکیم بنیان‌های اعتقادی در جامعه می‌شود، بهترین راهکار تقابلی با فرهنگ مهاجم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی افزود: از منظر دین اسلام و قرآن، حجاب زن انسان را از شر افراد بدسرشت حفظ و نگهداری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام یک برنامه وسیعی برای از بین بردن حجاب دارند، گفت: در رسانه‌های معاند یک روزی را به عنوان روز سفید اعلام کرده که در این روز حجاب را برمی‌دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه یکی از مصادیق تهاجم فرهنگی دشمن حاکم کردن بی بند و باری در جامعه است، تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف دشمنان نیز مدگرایی است به عنوان مثال در تهران برخی خیابان‌ها برای برخی خانم هاست که در آن رفت و آمد کنند تا مد روز را در ایران اسلامی حاکم کنند مدی که توسط ماهواره تبلیغ می‌شود.

وی با تاکید به اینکه باید بسیار مواظب بود و نقش مربیان در حفظ و ترویج حجاب را بسیار پراهمیت دانست، گفت: مربیان کلاس ابتدایی نقش زیادی در این خصوص دارند زیرا گاهاً می‌شنویم که در مدارس و در داخل کلاس به  دختران  مدرسه اجازه برداشتن مقنعه را می‌دهند در حالی که نمی‌دانند این کار بعداً به عادت برای آنان تبدیل می‌شود.  

آل‌هاشم متذکر شد: متاسفانه چند روز پیش در شهرستان مرند افرادی چادری که برای گزینش استخدام و ورود به جلسه استخدام در محل آزمون حاضر شده بودند، با ممنوعیت ورود روبه‌‌رو شدند و بعضی از مسوولان مربوطه ورود چادر برای آزمون را ممنوع اعلام کردند.

وی اضافه کرد: این کار جلوگیری از حجاب و چادر بوده و بنده در برنامه افتتاح یک مدرسه 6کلاسه به صراحت اعلام کردم که آموزش و پرورش این موضوع را بررسی کرده و با خاطیان برخورد کند و اگر تا پنج‌شنبه نتیجه نهایی را به بنده اعلام نکنند، در نماز جمعه از تریبون رسمی اعلام خواهم کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مادران، مربیان و مسوولان وظیفه سنگینی در تربیت نسل آینده دارند و نباید به هیچ وجه  فرزندان را خردسال در نظر بگیرید چراکه همه چیز در اولین‌ها شکل می‌گیرد.