تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۱۴

مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی؛

ثبت ۸ ازدواج زیر ۱۰ سال در آذربایجان شرقی

دیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی گفت: ازدواج‌های زیر ۱۵ سال (۱۰ تا ۱۵ سال) در شهرستان‌های آذرشهر، بناب، ملکان، هشترود صورت گرفته و هشت ازدواج نیز زیر ۱۰ سال ثبت شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، جودی مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی هشترود با بیان اینکه ۹۹.۷ درصد وقایع حیاتی استان در وقت قانونی ثبت شده است گفت: ثبت وقایع حیاتی دریچه‌ای به سوی شناسایی نیاز‌های نسل آینده است.

وی افزود: ثبت به موقع وقایع حیاتی ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی ابزار کارآمدی برای سیاستگذاران و برنامه‌ریزان کشور است.

جودی با بیان اینکه در استان از اول امسال ۲/۱۳ درصد کاهش ازدواج رخ داده و ۷/۱ درصد طلاق نیز کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: ازدواج‌های زیر ۱۵ سال در استان به تعداد ۳ هزار و ۶۳۵ فقره بوده است.

جودی افزود: در سال ۹۶ ازدواج‌های زیر ۱۵ سال (۱۰ تا ۱۵ سال) در شهرستان‌های آذرشهر، بناب، ملکان، هشترود صورت گرفته و هشت ازدواج نیز زیر ۱۰ سال صورت گرفته و ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان نرخ طلاق در استان را نیز ۳/۲ درصد یعنی به ازای هر یک‌هزار نفر جمعیت ۳/۲ طلاق عنوان کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه وام ازدواج برنامه غلطی است، افزود: این وام باعث می‌شود جوانان ما از اول زندگی‌شان به قرض بیافتند و فکر و ذهنشان به پرداخت اقساط این وام باشد.

جودی گفت: دولت بهتر است به جای وام ازدواج هزینه ازدواج آن هم بلاعوض به جوانان پرداخت کند.

وی اضافه کرد: چرا وقتی چند قلویی صورت می‌گیرد دولت حمایت می‌کند، اما اگر زوجینی هر سال بخواهند فرزندی به دنیا بیاورند اصلاً حمایتی نمی‌شود.