تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۴۰:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۱۷

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی خبر داد:

با استفاده از داستان و تمثیل حجاب و عفاف جذابیت و ماندگاری پیدا می‌ کند/ کودکان حجاب خشک، سرد و اجباری را نمی‌ پذیرند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از فعالیت ۳۵۰۰ مدیر و مربی در مهدهای کودک آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محسن ارشدزاده در همایش عفاف و حجاب مربیان مهدکودک ‌های استان با بیان اینکه باید مربیان مهدهای کودک حجاب خود را به درستی رعایت کنند، ادامه داد: بدون شک آنها الگوی حجاب و عفاف دانش آموزان هستند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه کودکان حجاب خشک، سرد و اجباری را نمی‌ پذیرند، گفت: با استفاده از داستان و تمثیل حجاب و عفاف جذابیت و ماندگاری پیدا می‌ کند.

ارشد زاده با اشاره به اینکه نقش شخصیت ‌های کارتونی و تلویزیونی در حجاب کودکان و دانش آموزان خیلی موثر است، ادامه داد: باید در مهدهای کودک این موضوعات به شکل درستی به کودکان آموزش داده شود و خود مربیان نیز با حجاب خوب و صحیحی در کلاس حاضر شوند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه براساس تکالیف دینی ملزم به حفظ حجاب و رعایت عفاف هستیم، گفت: وقتی کودک به صورت عینی پوشش مناسب را می‌بیند در ذهنش آن پوشش و ارزش ماندگار می‌ شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از فعالیت ۳۵۰۰ مدیر و مربی در مهدهای کودک آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در این همایش تلاش می کنیم تا این جمعیت را به سمتی سوق دهیم که در مهدهای کودک نحوه درست حجاب به کودکان آموزش داده شود.

ارشدزاده تاکید کرد: برخی‌ها آموزش رقص در مهدکودک‌ها را عنوان می‌کنند در حالیکه آموزش قرآن و نماز در مهدکودک‌ها بسیار گسترده‌تر است اما با مطرح شدن چنین مسائلی زحمات مربیان دیده نمی‌شود.

این مقام مسئول با تاکید بر نقش شخصیت‌های کارتونی و تلویزیونی در نحوه پوشش کودکان تصریح کرد: کودکان تحت تاثیر شخصیت‌های تلویزیونی قرار می‌گیرند و از شخصیت‌های واقعی و مجازی الگوبرداری می‌کنند پس باید الگوی صحیح در اختیار آنان قرار گیرد.