تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۲۷:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۲۷

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛

چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی مسئولان آمده است / در خیابان بهشتی تبریز چرا باید هشت ساعت قطعی برق باشد?

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه خطاب به آقایان مسوول گفت: البته نباید مقصر را مردم دانست، چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی آمده است و چرا باید تماس داشته باشیم که ۴۰۰ جوجه در مرغداری به خاطر قطعی برق تلف شده و یخچال‌ها دچار اشکال شده است؟

به گزارش تبریز بیدار ، سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه تبریز که باحضور پرشور و باشکوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی این شهر برگزار شد، ادامه داد: امکان توقف صادرات نفت ایران وجود ندارد.

وی سپس با بیان اینکه دولت‌ های مختلف بر تداوم تجارت با ایران تاکید کردند، افزود: آمریکا نمی تواند با فشارهای خود به اهداف شومش و ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی دست پیدا کند.

وی با اشاره به راه انداختن عملیات روانی از سوی آمریکا تصریح کرد: آمریکا نسبت به سال 91 در انزوا و تنهایی قرار گرفته است، اما تلاش می‎کند این ضعف را با عملیات روانی و تبلیغات گسترده از طریق رسانه جبران و مردم را نگران کرده و تعادل روانی و اقتصادی را به هم بزند. مردم ما باید هوشیار باشند و تحت تاثیر و القاهای دشمن قرار نگیرند، ما شرایط به مراتب سخت‎تر از امروز را در دوران دفاع مقدس و طی سال‎های 91 الی 94 دیده‌ایم، مردم ما امروز هم با بصیرت تمام و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری که در این زمینه، راهبرد اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را مطرح کرده‌اند، توطئه‎ی دشمن را همانند گذشته خنثی خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکل قطعی مکرر برق در تبریز اظهار کرد: اگر تنها 10 درصد در مصرف برق خانگی صرفه جویی شود، می‎توان از محل این صرفه جویی‌ها، شش نیروگاه 800 مگا واتی در طول سال، راه اندازی کرد. مصرف بالای برق در کشور سبب شده است تا ایران در جایگاه نوزدهمین مصرف کننده برق در دنیا و با مصرف بیش از 145 میلیارد کیلو وات برق در زمره‎ی 25 کشور پرمصرف در جهان قرار بگیرد، به طوری که مصرف ایران 80 میلیونی، معادل مصرف یک کشور 200 میلیونی است.

وی خطاب به مسئولان اضافه کرد: بر سر تدبیر، مدیریت و چاره اندیشی چه آمده است، روزانه با تماس‎ها و شکایات متعددی به دلیل قطعی برق مواجه هستیم، از بین رفتن 400 جوجه در یک مرغداری، خراب شدن تعدادی از یخچال‎هایی که محافظ نداشتند، قطعی هفت ساعته‎ی برق در برخی مناطق شهر در چندین نوبت از جمله مشکلاتی است که با قطعی مکرر برق ایجاد شده‎اند، هرچند این مشکل، کشوری است، اما مسئولان باید تدبیری بیندیشند و مدیریت کنند تا مردم بیش از این تحت فشار قرار نگیرند، زندگی و کسب و کار مردم به دلیل قطعی برق، دچار مشکل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه خطاب به آقایان مسوول گفت: البته نباید مقصر را مردم دانست، چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی آمده است و چرا باید تماس داشته باشیم که ۴۰۰ جوجه در مرغداری به خاطر قطعی برق تلف شده و یخچال‌ها دچار اشکال شده است؟

وی ادامه داد: دیروز در خیابان بهشتی تبریز چرا باید هشت ساعت قطعی برق باشد و تماس‌های زیادی از مردم در این رابطه داشته باشم؟ 

امام جمعه تبریز گفت: با اینکه قطعی برق یک مسئله کشوری است ولی باید مسوولان تدبیر و مدیریت لازم را داشته باشند، چراکه این موضوعات مشکلات مردم را افزایش داده و فشار بر آنها وارد می‌کند.

خطیب نماز جمعه تبریز متذکر شد: مگر سال‌های گذشته هوا خیلی خنک بود یا با چنین مشکلاتی روبه‌رو نبودیم؟ به هر حال صرفه‌جویی در آب و برق ضرورت داشته و هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

آل هاشم با تاکید بر ضرورت حل مشکلات مردم افزود: باید برای حل مشکلات مردم چاره ای اساسی اندیشیده شود. مسئولان نیز باید تلاش کنند و زمینه رفع مشکلات اقتصادی مردم را فراهم سازند.

نظرات

شهروند
IR

ضمن تشکر از توجه امام جمعه محترم و مردمی تبریز.از علل قطعی برق زیاد صحبت شده منجمله کمبود آب مصرف زیاد مردم و...... اما موضوعی که وزارت نیرو هیچ وقت نمیخواهد به آن اشاره کند وآن هم شبکه توزیع فرسوده است .برقی که از مبدا تولید تا درب مصرف کننده برسد بیش از 30 الی 40 درصد پرت میشود.و هزینه آن را مردم بیچاره باید پرداخت کنند.