تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۳:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۵۶

مدیرعامل معدن مس سونگون خبر داد؛

احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی مس در معدن مس سونگون ورزقان

کارخانه ۱۰۰ هزار تنی مس در معدن مس سونگون احداث می‌شود.

به گزارش تبریزبیدار؛ شریفی مدیرعامل معدن مس سونگون در گفتگو با خبرنگاران از احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی مس در مجتمع معدن مس سونگون خبر داد و گفت: با سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری زنجیره تولید مس در ورزقان تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مجتمع مس سونگون یکی از مجتمع‌های سه گانه شرکت صنایع ملی مس ایران است، اظهار داشت: مجتمع مس سونگون دومین معدن بزرگ کشور است.

مدیرعامل معدن مس سونگون افزود: در مجتمع مس سونگون مس نیم درصد تبدیل به کنسناتره ۲۵ درصد می‌شود، ولی در مجتمع مس سرچشمه این فرآیند تکمیل است.

وی از احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی مس در مجتمع معدن مس سونگون خبر داد، گفت: خوشبختانه با پیشگیری‌های مسئولان استانی و نماینده مردم ورزقان در مجلس، قرارداد احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی مس با سرمایه گذاران چینی منعقد می‌شود تا بتوانیم در ورزقان محصول نهایی مس را تولید کنیم.

شریفی با تاکید بر اینکه برای تکمیل زنجیره تولید مس مثل کارخانه ذوب یک میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام می‌گیرد، بیان کرد: با تکمیل زنجیره تولید محصولات مس در معدن مس سونگون ورزقان می‌تواند صنایع پایین دستی مس را تغذیه کند.

مدیرعامل معدن مس سونگون اضافه کرد: در حال حاضر بدون کارخانه ذوب نمی‌توانیم محصولات نهایی مس را تولید کنیم این در حالی است که برای دست یابی به تولید نهایی مجبور هستیم تا کنسانتره را به مجتمع مس سرچشمه یا به خارج از کشور انتقال دهیم که با احداث کارخانه ذوب به نوعی از خام فروشی جلوگیری می‌شود.