تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۸:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۲۷۰

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی:

سرعت غیرمجاز 4درصد خودروهای ترددی در استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: ۴ درصد خودروهایی که در جاده ها و بزرگراه های آذربایجان شرقی تردد می کنند سرعت مجاز را رعایت نمی کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، منوچهر سلمان زاده، با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۷ هزار راننده در بخش حمل و نقل عمومی آذربایجان شرقی فعالیت می کنند، اظهار داشت: ۲۴ هزار ناوگان باری و حدود ۲۶۰۰ ناوگان مسافربری در بخش عمومی استان آذربایجان شرقی در حال فعالیت هستند که در مجموع ۷.۳ درصد از ناوگان باربری کشور متعلق به استان آذربایجان شرقی است.

وی افزود: سال گذشته ناوگان باربری استان آذربایجان شرقی ۱۸.۰۲ میلیون تن بار جابه جا کرده اند که اگر با کشور مقایسه کنیم خواهیم دید که بیش از ۴ درصد بار کشور در آذربایجان شرقی حمل شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی ادامه داد: میزان بار جابه جا شده و تعداد ناوگان باری عمومی آذربایجان شرقی به هیچ عنوان با همدیگر همخوانی ندارد و باعث می شود تا به لحاظ کم بودن میزان بار به تبع آن درآمد رانندگان نیز کاهش یابد.

سلمان زاده در ادامه با ذکر اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در ساخت راه های بین شهری و روستایی وظیفه ای ندارد، گفت: راهداری در حوزه راه وقتی وظیفه دارد که راه احداث شده تحویل داده شود و آن وقت ما وظیفه نگهداری از راه ها داریم.

وی تاکید کرد: نگهداری از ۱۴ هزار کیلومتر راه شریانی اصلی و فرعی استان آذربایجان شرقی جزو وظایف راهداری محسوب می شود که هزینه نگهداری از از محل اعتبار استانی و سازمانی تامین می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در حوادث رانندگی عوامل انسانی، جاده و خودرو در شکل گیری حوادثه جاده ای نقش دارند، گفت: ۴ درصد خودروهایی که در جاده ها و بزرگراه های آذربایجان شرقی تردد می کنند سرعت مجاز را رعایت نمی کنند و ۱۸ درصد ترددها اصلاً فاصله طولی را رعایت نمی کنند.

سلمان زاده یادآور شد: در استان آذربایجان شرقی ۸۰ تا ۸۵ درصد حوادث جاده ای عامل انسانی دارد در حالی که این آمار در سطح کشور کمتر از آمار آذربایجان شرقی است

منبع:مهر