تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۲۴:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۰۷

رحمانی:

پروژه توسعه مس سونگون آغاز یک حرکت بزرگ صنعتی و اقتصادی در آذربایجان شرقی است

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : در بحث مس سونگون، هدف فقط پروژه کاتد و ذوب نیست ، بلکه این آغاز یک حرکت بزرگ صنعتی و اقتصادی در آذربایجان شرقی است.

به گزارش تبریز بیدار ، "رضا رحمانی" در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در تبریز ، افزود : ما امسال در وزارت صنعت متناسب با شرایط اقتصادی کشور ، تقویت ارتباط با تشکل های صنعتی را در دستور کار قرار دادیم و اتاق بازرگانی ایران و در برخی موارد مراکز استانها ، در بیش از 130 کمیته و کارگروه عضویت دارد.

وی ادامه داد : سیاست راهبردی ما در امسال، توجه به تولید داخلی است، هر چند هر سال چنین سیاستی داشتیم، اما امسال جزو سیاست های محوری و راهبردی ماست.

رحمانی گفت: سیاست های برنامه ریزی را در وزارت صمت عوض کرده ایم و با تعریف پروژه های ویژه با نظارت معاونت های مختلف در پی تقویت خوشه های صنعتی هستیم.

وی ادامه داد: تامین مالی پروژه های نوسازی صنایع از منابع ملی در دستور کار است که باید از نمایندگان محترم مجلس تشکر کنم که برای این امر کمک کردند.

رحمانی گفت: بیش از 600 هزار میلیارد تومان برای این امر پیش بینی شده است که در صورت تخصیص درست این منابع، می توانیم نتایج خوبی بگیریم.

وی ادامه داد: فعال سازی معادن کوچک نیز از دیگر اولویت های وزارت صنعت است که می تواند به تحرک این بخش بیانجامد.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت گفت : در بحث مس، هدف فقط پروژه کاتد و ذوب نیست ، بلکه این آغاز یک حرکت بزرگ صنعتی و اقتصادی در آذربایجان شرقی است.

وی افزود: باید روی پروژه های پایین دستی صنعت مس سرمایه گذاری شود که نقشی بزرگ در رشد اقتصادی استان خواهد داشت.