تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۷:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۰۹

رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

هزینه اشتباهات دولت را نباید بخش خصوصی بپردازد/ سرمایه های ملی به تاراج رفت و خسارت آن را قشر ضعیف جامعه پرداخت می کند

رئیس اتاق بازرگانی تبریز تاکید کرد: به دلیل نبود نظارت های کافی، سرمایه های ملی کشور به تاراج رفته است و همه خسارت این اتفاقات را قشر ضعیف جامعه پرداخت می کند.

به گزارش تبریز بیدار ، "صمد حسن زاده" با گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، گفت: معتقدم فعالین اقتصادی در این شرایط خاص کشور، برای تقویت ارزش های کار و روحیه جوانان کشورمان، باید نشان بدهند که مردم بزرگ ایران در سخت ترین شرایط اقتصادی، با حفظ اقتدار کشور در کنار مسئولین نظام برای گذر از شرایط سخت قرار دارند.

وی افزود: ما فرهنگی غنی و اقتصادی بزرگ می توانیم از این شرایط عبور کنیم، اما تمامی زیرساخت ها برای دسترسی به جایگاه واقعی کشور، نیاز به همکاری بیشتر مسئولین و سیاستمداران کشور دارد.

این فعال صنعتی گفت: این قابل قبول نیست که همه هزینه های اشتباهات مسئولان را بخش خصوصی متحمل شود.

حسن زاده افزود: امروز شایسته نیست که دولت برای کنترل نقدینگی در کشور که خود مسئول آن است و معضل بزرگی برای کشور شده، شاهد از بین رفتن سرمایه های ملی به خصوص تضعیف حقوق بخش خصوصی باشیم.

وی ادامه داد: در تحولات اخیر پولی و ارزی کشور، فعالان اقتصادی سرمایه هایشان را از دست داده اند و بیشتر واحدهای تولیدی با مشکلات مالی مواجه شده اند. این باعث بی اعتمادی به سیاست های اقتصادی دولت شده است و هیچ واحد تولیدی نمی تواند برای حتی دو ماه آینده برنامه ریزی داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز تاکید کرد: به دلیل نبود نظارت های کافی، سرمایه های ملی کشور به تاراج رفته است و همه خسارت این اتفاقات را قشر ضعیف جامعه پرداخت می کند.

حسن زاده گفت: ادامه روند فعلی و عدم توجه جدی دولت به تغییر رویه اش، خسارت های بزرگتری برای اقتصاد کشور در پی خواهد داشت.