تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۱:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۲۵

با هدف افزایش راندمان بازیافت گوگرد؛

پالایشگاه تبریز با یک شرکت آلمانی تفاهم نامه ای امضا کرد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: قرارداد همکاری با کنسرسیومی متشکل از یک شرکت آلمانی و یک شرکت ایرانی برای بازیافت گاز‌های انتهایی گوگردسازی امضا شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، باقری دیزج مدیرعاملشرکت پالایش نفت تبریز در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری در گفتگو با خبرنگاران گفت: طرح همکاری به مدت ۲۴ ماه با اعتبار ۱۲ میلیون دلار در راستای اهداف زیست محیطی شرکت اجرا می‌شود.

باقری، ظرفیت واحد بازیافت گاز‌های انتهایی را متناسب با ظرفیت واحد گوگردسازی به میزان ۱۱۰ تن در روز عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش راندمان بازیافت گوگرد و افزایش توان استحصال گوگرد اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: شرکت پالایش نفت تبریز همگام با تولید، به مسایل زیست محیطی و تولید فرآورده‌های با استاندارد روز جهانی توجه ویژه دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز افزود: امروزه توجه به مسوولیت‌های اجتماعی یکی از مقوله‌های مهمی است که همه صنایع تولیدی و حتی خدماتی باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: هرچند وظیفه برخی صنایع همچون پالایشگاه خدمات رسانی است، پالایشگاه تبریز نیز نسبت به محیط اطراف و جامعه خود نمی‌توانند بی تفاوت باشند و در این راستا پالایشگاه تبریز اقدامات مهمی انجام داده است.

باقری با اشاره به اینکه ۹۰ درصد فرآورده‌های پالایشگاه تبریز خدماتی است، اظهار کرد: شرکت پالایش نفت تبریز در انجام طرح‌ها و پروژه‌های مختلف خود نسبت به موضوعات زیست محیطی توجه ویژه دارد.

وی گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده با شهرداری کلانشهر تبریز، این شرکت همگام و همزمان با اجرای طرح‌های زیست محیطی پالایشگاه جهت ارتقا کیفی فرآورده‌های تولیدی، توسعه فضای سبز در ۱۰ هکتار از زمین‌های شرکت و اطراف آن را بصورت درختکاری در دست انجام دارد.

مراحل اجرایی پالایشگاه تبریز از سال ۱۳۵۳ آغاز و در سال ۱۳۵۶ به پایان رسید.

نفت خام مورد نیاز پالایشگاه تبریز توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و از میدان نفتی اهواز، توسط یک خط لوله ۱۶ اینچ تأمین می‌شود. شرکت پالایش نفت تبریز دارای ۱۴ واحد پالایش و ۱۰ واحد سرویس‌های جانبی است.

بنزین معمولی و یورو ۴، گاز مایع، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، بنزن، گوگرد و قیر از عمده تولیدات این پالایشگاه است. 

نظرات

آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
IR

سلام-در زمان ریاست جمهوری جناب احمدی نژاد قرار بر ساخت چند پالایشگاه در کشور(از جمله در تبریز) بود که به قرار اطلاع در اصفهان و...به اتمام رسیده اما از پالایشگاه دوم در حومه تبریز به نام شهریار خبری نمی دهند