تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۵۵:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۲۸

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

دریافت «کمک به مدرسه» اجباری نیست

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تأکید کرد: دریافت «کمک به مدرسه» اجباری نیست

به گزارش تبریز بیدار ، جعفر پاشایی ، با بیان این‌که در قانون اساسی  براساس ماده 8، به طور عمومی  تحصیل در مدارس تا مقطع دیپلم رایگان است، اظهار کرد: با توجه به این‌که برخی از پرداختی‌های آموزش و پرورش مانند سرانه آموزش به مدارس کم بوده و ما به تنهایی قادر به حل مشکلات مدارس نیستیم به همین دلیل کمک های مردمی به صورت اختیاری براساس قانون شورای آموزش و پرورش دریافت می شود. 
  
وی ادامه داد: البته این به معنای مجبور کردن افراد برای پرداخت هزینه نیست، شاید در برخی موارد بد سلیقگی از سوی مدیران مدارس انجام شود ولی به محض اطلاع حوزه‌های نظارتی مستقردر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان به صورت کامل به نواحی پنج گانه ی تبریز و شهرستان ها مستقر شده ونارسایی ها را پیگیری و حل می کنند. 
  
پاشایی یادآور شد: در مصوبه شورای آموزش و پرورش به صورت قانونی در ماده 8، این گونه است؛ پرداخت اختیاری پول برای خدمات آموزشی و پرورشی مدارس بلامانع است، پس اجبار برای دریافت هزینه به معنی عدم ثبت نام نیست و اگر از تخلف مدیری در این خصوص اطلاع داشته باشیم قطعا براساس قانون برخوردهای لازم با مدیر مدرسه انجام می شود. 
  
وی با بیان این‌که حق اجبار برای دریافت هزینه به عنوان کمک در مدارس دولتی وجود ندارد، افزود: در مدارس خاصی مانند تیزهوشان و شاهد طبق مصوبات مبلغ تعیین شده‌ای از دانش آموزان دریافت می‌کنند ولی در مدارس عادی دولتی اجبار برای دریافت پول وجود نداشته و تنها حق بیمه، هزینه کتاب به ویژه دوره‌ی ابتدایی اعمال می‌شود. 

پاشایی در پایان ضمن تایید موضع نماینده ولی فقیه در استان در مورد صحبت‌های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر «ممنوعیت تدریس به زبان مادری در مدارس»، گفت: قطعا حجت الاسلام آل هاشم جوانب موضوع مربوطه را بررسی کرده و واکنش نشان داده است، معتقدم نظراتشان باعث شده تا آرامش در استان حاکم شود.

نظرات

IR

چرا دروغ مگویید اگه پول ندی ثبت نام نمی کنند