تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۵۳

به فاصله چند روز مانده به شروع لیگ برتر؛

آیا گسترش با نام ماشین سازی در لیگ شرکت می کند

نصیر زاده گفت: با تصویب هیئت مدیره باشگاه گسترش فولاد، مدیریت باشگاه مأموریت گرفت که در اداره ثبت شرکت‌های آذربایجان شرقی، نام «گسترش فولاد» را به «ماشین‌سازی شهریار تبریز» تغییر دهد.

به گزارش تبریز بیدار ، فوتبال آذربایجان در طول برگزاری مسابقات فوتبال داخلی چه در لیگ آزادگان سابق و چه در لیگ برتر فعلی همیشه پای ثابت  مسابقات بودند  تیم های تراکتورسازی، شهرداری و ماشین سازی  سه تیمی   هستند که در لیگ برتر و دسته یک فوتبال حضور دارند، محمد رضا زنوزی که به عنوان عابر بانک دوم فوتبال بعد از هدایتی مطرح است، در پی فروش امتیاز تیم فوتبال تراکتور سازی در مقام مشتری ظاهر گشت و  تراکتورسازی را خرید، این مرد پولدار فوتبال ایران، علاوه بر تراکتورسازی، مالکیت همزمان دیگر تیم های فوتبال تبریز(ماشین سازی و گسترش فولاد) را نیز  در اختیار دارد، بعد از خرید تراکتور توسط زنوزی مسئولان فدراسیون، اعلام کردند که طبق قانون یک نفر نمی تواند همزمان دو تیم را در لیگ برتر هدایت کند.

بعد از اعلام این خبر، اخبار متفاوتی از واگذاری امتیاز گسترش فولاد به تیم های دیگر مطرح شد از جمله فروش امتیاز لیگ برتری گسترش فولاد به یکی از تیم های شمال کشور  ویا فروش به تیمی از استان اردبیل مطرح شد، همه این اخبار تایید و تکذیب می شد که بالاخره زنوزی  از تصمیم جدید خود رونمایی کرد، وی اعلام کرد که در فصل آینده ماشین سازی قدیمی ترین تیم فوتبال آذربایجان بجای  گسترش فولاد در لیگ برتر حضور خواهد داشت. بالاخره  تب هواداران فوتبال فرو نشست و خیالشان آسوده شد که امتیاز لیگ برتر در شهر تبریز ماندگار خواهد شد.

ولی با توجه به نزدیک شدن به شروع لیگ برتر فوتبال  این تصمیم، باید به تایید مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برسد که در فاصله 3 روز مانده تا شروع مسابقات چنین اتفاقی رخ نداده است. در همین راستا، فریبرز محمودزاده، رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در این باره عنوان کرد: این موضوع باید سیکل اداری اش را در ساختار حقوقی سپری کند. مسئولان باشگاه گسترش فولاد تا این لحظه هیچ نامه و مکاتبه ای با ما نداشتند اما قرار بر این است که روند اداری طی شود و هر زمان دستور ریاست سازمان لیگ به دست مان برسد این جابه جایی را به میان گسترش فولاد و ماشین سازی انجام می دهیم.

از طرفی هوشنگ نصیر زاده مدیر عامل فعلی باشگاه گسترش فولاد تبریز از عدم انتقال امتیاز گسترش به ماشین سازی سخن گفت و خاطر نشان ساخت: انتقال امتیاز در کار نیست و فقط اسم ها تغییر کرده است.امتیاز تیم گسترش واگذار نشده و فقط نام آن به «ماشین سازی شهریار تبریز» تغییر یافته است.

نصیر زاده در ادامه هم تاکید کرد: اشتباهی که رخ داده این بود که تصور می کنند، ما امتیاز گسترش فولاد را به ماشین سازی منتقل کردیم در حالی که این چنین نیست، در تغییر نام «گسترش فولاد» به «ماشین‌سازی» هیچ امتیازی جابجا نشده و فقط تغییر نام انجام شده است؛ دقیقاً مثل تغییر نامی که سال گذشته در مورد باشگاه سیاه‌جامگان انجام شد و به مشکی‌پوشان تغییر پیدا کرد

نصیر زاده با اشاره به تغییر نام  این دو باشگاه اضافه کرد: با تصویب هیئت مدیره باشگاه گسترش فولاد، مدیریت باشگاه مأموریت گرفت که در اداره ثبت شرکت‌های آذربایجان شرقی، نام «گسترش فولاد» را به «ماشین‌سازی شهریار تبریز» تغییر دهد. تشریفات مربوط به انجام این کار در این اداره در حال پیگیری است و طی چند روز آینده پس از انجام مراحل اداری این تغییر نام ثبت قانونی خواهد شد

حال با این شرایط باید بنشینیم و منتظر بمانیم که آیا فقط تغییر نام بوده یا کلا امتیاز گسترش فولاد به تیم همشهری اش ماشین سازی منتقل شده است. فقط در این  میان، مسئولان هردو باشگاه و شخص زنوزی و سازمان لیگ باید تدابیری اتخاذ کنند که هر تصمیمی که گرفته می شود به ضرر فوتبال آذربایجان و هواداران این تیم ها نباشد