تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۹:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۶۲

استاندار آذربایجان شرقی وعده داد؛

10 هزار واحد مسکونی باید در حاشیه کلانشهر تبریز احداث شود

خدابخش گفت: 10 هزار واحد مسکونی باید در کلانشهر تبریز احداث شود که از این تعداد 600 واحد مسکونی در شهرک اندیشه تبریز در حال احداث است که مشکل تسهیلات بانکی این واحدها حل و به پیمانکار دستور از سرگیری این پروژه داده شد

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش ،دربازدید از واحدهای مسکونی در حال احداث جایگزین بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهر تبریز  گفت:اصلاح بافت فرسوده و حاشیه‌نشین در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار گرفته است.

وی گفت: 600 واحد مسکونی در زمینی به مساحت بیش از 14 هزار مترمربع در شهرک اندیشه تبریز برای جایگزینی واحدهای مسکونی واقع در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین درحال احداث است.
وی در ادامه به میدان صاحب الامر تبریز اشاره کرد و گفت: ه امیدواریم با واگذاری مغازه های موجود در این میدان، نسبت به توسعه آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه حدود 350 هزار نفر در بافت فرسوده و حاشیه نشین کلانشهر تبریز زندگی می‌کنند، ادامه داد: بازسازی و احداث واحدهای جایگزین در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار گرفته به طوری که ریاست محترم جمهوری در جلسه ای با حضور هشت تن از استانداران و هشت تن از شهرداران کلانشهرها بر این مسئله تأکید کردند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خوشبختانه 175 واحد مسکونی به حاشیه‌نشینان تبریز تحویل داده شده، اظهار کرد: 10 هزار واحد مسکونی دیگر نیز باید در این شهر احداث شود که از این تعداد 600 واحد مسکونی در شهرک اندیشه تبریز در حال احداث است.

وی بااشاره به اینکه طرح بازآفرینی شهری در تبریز آغاز به کار کرده، اظهار کرد: این طرح شامل اصلاح بافت فرسوده و بافت حاشیه نشین شهری است که خوشبختانه اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته که باید به این اقدامات سرعت ببخشیم.

وی افزود: در بازدید امروز مشکل تسهیلات بانکی این واحدها حل و به پیمانکار دستور از سرگیری این پروژه داده شد.

وی اضافه کرد: قدم های بزرگی در راستای اصلاح بافت فرسوده و حاشیه نشینی تبریز صورت می گیرد که امیدواریم با رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه این مسأله، بتوانیم با این معضل شهری مقابله کنیم.


نظرات

محدث
DE

جناب اقاي استاندار ٦٠٠ واحد انديشه هم يادگار. دوره چهارم شورا ست. فعلا اين شورا. حركتي در اين زمينه نكرده كه پروژه جديد تلقي شود

بایراق
IR

سلام-باید قسمتهائی از زمینهای بایر بخشی از دشت تبریز در غرب همچنین ....برای ساخت واحدهای خانه باغی تفکیک و زمین بصورت مجانی در اندازه های پانصذ متری و بیشتر به ساکنین داوطلب حاشیه نشین البته با وام بانکی ونظارت مهندسی دولت و خیابان کشی عالی ودرختان بلند در حاشیه آن ( در اورپا با زمینها کمترنیز همین کار را می کنند) به خانوارها واگذار شود چون اکثر این خانوارها مهاجرین روستائی هستند می توانند با نگهداری مرغ وخروس و ماکیان دیگر وزراعت محدود باغی همچنین کارگهای بافت فرش و کفش و...اشتغال وقسمتی از نیاز خانوار خود را تامین نمایند شما را به خاطر الله اینها را در آپارتمانهای کوچک جای ندهید