تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۳۹۱

نجات نوجوان گرفتار در دره چیچکلی آذربایجان شرقی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از نجات پسر نوجوان گرفتار در دره ۱۲۰۰ متری ییلاق قانقانلی چیچکلی توسط گروه کوهستان آتش نشانی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز از نجات پسر نوجوان گرفتار در دره ۱۲۰۰ متری ییلاق قانقانلی چیچکلی توسط گروه کوهستان آتش نشانی تبریز خبر داد.

طالب نژاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: پس از اعلام وقوع این حادثه، آتش نشانان به محل حادثه اعزام و با ایجاد کارگاهی در بالای کوه، به محل سقوط فرود آمده و پس از طی مسافت حدود ۳۰ کیلومتر مسیر صعب العبور و رسیدن به عمق ۱۲۰۰ متری، مصدوم را به سطح زمین منتقل و در اختیار خانواده قرار دادند.

وی با بیان اینکه منطقه ییلاق قانقانلی چیچکلی خارج از حوزه خدمات رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری است، گفت: به دلیل نیاز به تخصص امدادی و حساسیت زمانی برای امدادرسانی، گروه امدادی این سازمان به محل حادثه اعزام شد.

گفتنی است، این پسر نوجوان ۱۸ ساله که عصر دیروز به دره سقوط کرده بود، تلاش اهالی ییلاق، برای نجات وی موثر واقع نشده بود و پسر نوجوان، به مدت ۱۴ ساعت در این دره گرفتار بود که در نهایت با تلاش گروه امداد و نجاتکوهستان آتش نشانی تبریز نجات یافت.

آتش پاد طالب نژاد از شهروندان خواست؛ هنگام سقوط به دره یا هر نوع پرتگاه و قرار گرفتن در شرایط ناایمن، بدون هیچ گونه حرکات اضافی که منجر به سقوط دوباره به عمق پرتگاه شود، ثابت بمانند.