تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۱۴

مدیرکل میراث فرهنگی، آذربایجان شرقی؛

آئین بزرگداشت انقلاب مشروطه در تبریز برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری آیین برزگداشت روز مشروطه همزمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت، یکشنبه 14 مرداد سال جاری در خانه مشروطه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری آیین برزگداشت روز مشروطه همزمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت، یکشنبه 14 مرداد سال جاری در خانه مشروطه خبر داد.

مرتضی آبدار با اعلام این خبر افزود: برگزاری آیین بزرگداشت مشروطه همزمان با یکصد و دوازدهمین سالروز صدور فرمان مشروطه دوباره فرصتی فراهم آورده تا یاد و خاطره دلاوران تاریخ ساز این خطه قهرمان را زنده نگه داریم.
آبدار با اشاره به نقش مهم تبریز در جنبش مشروطه و تاثیر این انقلاب بر تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران،گفت: بدون شک انقلاب مشروطه يكي از نقاط عطف تاريخ اين سرزمين كهن و سرآغاز تسریع در تحولات فرهنگی و اجتماعی و سست شدن اندیشه زورمداری و حاکمیت مستمر استبداد در ایران است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بیان کرد: به منظور پاسداشت این روز تاریخی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره مردم تاریخ ساز تبریز، همانند سال های گذشته آیین بزرگداشت با برگزاری برنامه های هنری و سخنرانی صاحبنظران این حوزه در محل خانه مشروطه، کانون و پایگاه آزادیخواهان و مشروطه طلبان با حضور خانواده های  مجاهدان نهضت مشروطه، مسئولان استانى، فرهیختگان و پژوهشگران جنبش مشروطه و هنرمندان برگزار خواهد شد.

گفتنی است، آیین بزرگداشت مشروطه روز یکشنبه چهاردهم مرداد ماه ساعت ١٨در خانه مشروطه تبریز برگزار خواهد شد.

نظرات

قدیر
IR

-چرا سخنران آقای طباطبائی تهران نشین را که زبان مادری خود را دوست نمیدارد انتخاب کردند از بازمانده های سران مشروطه تبریز دعوت می کردند