تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۳:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۴۱

سردار عابدین خرم؛

رسانه نباید در دفاع از اصل نظام لکنت زبان بگیرد/ رسانه، مهمترین ابزار عملیات دشمن است

سردار خرم، با بیان اینکه موثر ترین ابزار عملیات دشمن رسانه است، افزود: دشمن با استفاده از عملیات روانی از مشکلات داخلی سو استفاده می کند، بنابراین قدرت رسانه به حدی است که، از چیز های کوچک قدرت فزاینده ای به وجود می آورد

به گزارش تبریز بیدار ، سردار عابدین خرم  در نشست صمیمانه ای که با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار ،برگزار شد اظهار داشت: نقد دوستانه و سازنده، بهتر از تعریف منافقانه است.

وی گفت: اگر امروز تبریز با اصالت و تمدن به این جایگاه والا رسیده است، متاثر از تاثیرات بزرگانی است که در حوزه های فرهنگ و دین و علم و هنر، صاحب قلم و اندیشه اند. میانداری تبریز در فکر و اندیشه، به خاطر سابقه فرهنگی  و فکری است، تبریز صاحب علامه هایی است که هرکدامشان  ستاره های در  عرصه علم و فرهنگ بوده اند و بشتر تا قرن ها  خدمت آن ها را فراموش نخواهد کرد. ظرفیت فرهنگی تبریز قابل توجه است، انطباق سیاست ها و رویکرد های رسانه ای باید هوشمندانه مدیریت شود.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به جایگاه رسانه، خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه میراث دار این چنین سابقه و فرهنگ غنی هستند. شهید صارمی از نگاه خبرنگاری جزو سازمان رزم بود و امروز نیز رسانه و خبرنگار و مطبوعات جزو سازمان رزم هستند. یکی از عوامل پیشرفت هر کشوری رسانه و خبرنگار است و اگر کشوری بالنده و پوینده است به لطف وجود  رسانه آزاد اندیش و موثر است. جایگاه رسانه بسیار بلندمرتبه و والا است و اگر کسی به این جایگاه پرعظمت ااحترام قائل شود قطعا از ظرفیت های بزرگی بهره مند خواهد شد.

وی با بیان اینکه موثر ترین  ابزار عملیات دشمن رسانه است، افزود:  دشمن با استفاده از عملیات روانی  از مشکلات داخلی سو استفاده می کند، بنابراین قدرت رسانه به حدی است که، از چیز های کوچک قدرت فزاینده ای به وجود می آورد.

سردار خرم با اشاره به تغییر تاکتیک دشمن اضافه کرد: روزی دشمن در فضای راهبردی می جنگید، اما امروز در سطح تاکتیکی می جنگد.  آسیب پذیری ما را متوجه شده است . هرگاه با دشمنان بزرگ برخورد کرده ایم پیروز گشته ایم، راهبرد دشمن در حال حاضر، مایوس سازی و ناکار آمدی است،  وظیفه رسانه مقابله با هجمه دشمن از طریق امیدآفرینی و اینکه آینده مال ماست. می باشد.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در حوزه رسانه، نبود محتواسازی است،  امروز جنگ رسانه ، جنگ محتوا است، رسانه بدون محتوا نمی تواند زنده بماند، همچنین، تولید محتوا به دست اندیشمندان جامعه خواهد بود. اگر رسانه ای بتواند در حوزه اعتماد و ایجاد هنجار مثبت، بهتر عمل کند، به آرمان های مورد نظر نزدیک خواهد شددر حوزه  راهبردی، اعتماد سازی بر عهده رسانه است. رسانه نباید بی تفاوت باشد، بی تفاوتی به صورت یک بیماری در جامعه گسترش پیدا کرده است.

سردار عابدین خرم، ادامه داد: در همین مطبوعات کشور، همان هجمه هایی که دشمن علیه دین و آرمان و شهدای ما انجام می دهد، تکرار می شود، به عبارتی برخی مطبوعات همان کار دشمن را انجام می دهند.  جوامع مختلف بر این نظر متفق القول هستند که، اگر ملتی بخواهد موفق شود، باید 3 مورد، ارتباطات، خدمات و تبلیغات را نهادینه سازی کند،

وی در ادامه به آفات رسانه اشاره کرد و گفت: سطحی نگری آفت رسانه است، باید انتقادات را به جان بخریم اما انتقادی که سازنده و منصفانه باشد،  گفتن و نوشتن برخی از این اختلاس ها به طور طبیعی اشکالی ندارد. امروز رسانه در دفاع از اصل انقلاب نباید لکنت زبان داشته باشد، آسیب شناسی، نگاه نقادانه و مخاطب آفرینی از جمله وظایف رسانه است.


نظرات

محمود
IR

با تبریک روز خبرنگار از خبرگزاری محترم می خواهیم مسیر تبریز-سهند که قرار بود تا شهریور امسال به بهره برداری برسد را از مسئولین جویا شوندو اطلاع رسانی نمایند. سپاس