تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۴۶

برگزاری نشست هم‌اندیشی در دفتر امام جمعه تبریز؛

نمایندگان ولی‌فقیه در شمالغرب کشور برای رؤسای قوا نامه نوشتند/ حجت الاسلام آل هاشم: خواهان برخورد با مفسدان اقتصادی هستیم

حجت الاسلام آل هاشم گفت: نتایج گفتگوهای فصلی ائمه جمعه شمال‌غرب در قالب نامه های جداگانه به تهران ارسال و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم آذربایجان از سران قوای سه‌گانه پیگیری میشود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در حاشیه نشست ائمه جمعه شمال غرب کشور در تبریز  با بیان اینکه نمایندگان ولی فقیه در استان‌های شمال غرب،  در تبریز جهت همفکری و مشورت در امور فرهنگی و تبلیغی گرد هم آمدند، گفت: نمایندگان ولی فقیه در استان‌های شمال غرب کشور طی نامه‌ای به قوای سه گانه مشکلات فرهنگی و اقتصادی منطقه را پیگیری میکنند.
امام جمعه تبریز افزود: ائمه جمعه مراکز چهار استان طی نامه ای از محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به رشد و گسترش فعالیت های فرهنگی در جامعه مسائلی را مطرح خواهند.
وی گفت: تصمیم بر این شده است تا برای رفع نگرانی های مردم و برای جلوگیری از مشکلات به وجود آمده در امر اقتصاد، بازار ارز و سکه، مطالبات عمومی طی نامه‌ای به رؤسای قوای سه گانه مطرح شود.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: ائمه جمعه شمالغرب ضمن توجه ویژه به عملیات روانی دشمنان نظام، نسبت به مقابله جدی با اخلالگران بازار و اقتصاد کشور مطالبه جدی دارند، چرا که دشمنان از هر فرصتی برای بهره برداری از اهداف شوم خود و برای تضعیف نظام اسلامی ایران قدم بر می دارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: انتظار ائمه جمعه از مسئولان نظام این است که همه باید تلاش کنیم تا به ملت ایران امید دهیم و توطئه های دشمنان را نقش بر آب کنیم. در این راستا پیشنهاداتی ارایه شد و تأکید بر مقابله جدی با مفسدان اقتصادی، اخلالگران بازار ارز و طلا بوده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ملت قهرمان ایران مخصوصاً مردم غیور آذربایحان طی ماهها و هفته های اخیر نشان دادند که به انقلاب وفادارند، گفت: مردم این خطه به امام و رهبری عشق می ورزند و به میهن و آرمان های والای نظام پایبند هستند اما به هر حال مشکلاتی است که در این نشست قرار شد در نامه های جداگانه به رؤسای قوای سه گانه منتقل شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: انتظار داریم دولتمردان و مردم همدلی خود را ارتقاء دهند، از سوی دیگر مسئولان اجرایی باید در میان مردم بوده و پاسخگوی مطالبات مردم باشند، مردم احساس نکنند که مسئولان از مردم جدا هستند، به نظر می رسد که این روزها کسی پاسخگوی مشکلات مردم نیست، بنده طی روزهای گذشته بازدیدهایی از وضعیت بازار داشتم، مشکلات کاملا ملموس است، باید نگرانی های مردم را برطرف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: با توجه به تحرکات دشمنان؛ مردم آذربایجان هیچ توجهی به اخلالگران و تحریک‌کنندگان نداشتند، این مردم، آذربایجان را سربلند کردند و جای تشکر از آنان دارد، امیدواریم با توجه به تغییراتی که در مسئولان اقتصادی دولت انجام می گیرد، شاهد موفقیت اقتصادی دولت در روزهای آینده باشیم.

گفتنی است دومین نشست فصلی نمایندگان ولی فقیه در استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و زنجان،  در بیت امام جمعه تبریز برگزارشد.

بحث و بررسی پیرامون مسائل حوزه های علمیه استان، مشکلات اقتصادی جامعه، ارتقای سطح معیشت مردم، بهبود فضای کسب و کار، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شمال‌غرب، جریان‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین انتقال مطالبات مردم به مسئولان عالی نظام از جمله اهداف این نشست یک روزه بود.

شایان ذکر است؛ نخستین نشست فصلی نمایندگان ولی فقیه در استان‌های شمال غرب کشور در شهر اردبیل برگزار شد و امروز تبریز میزبان دومین نشست بود، قرار است سومین نشست فصلی ائمه جمعه استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و زنجان در شهر ارومیه برگزار شود