تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۸:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۵۸

مدیرکل صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی،

سریال های روز های بی قراری و جلال در تبریز ساخته می شوند/ اخبار مربوط به برخورد با محتکران باید پوشش داده شود

لطیفی گفت: در سری جدید مجموعه روزهای بی قراری یه مفاخر، مشاهیر و فرهنگ و هنر مردم آذربایجان پرداخته شده است

به گزارش تبریز بیدار ، لطیفی مدیر کل صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، در نشست هم اندیشی مدیران صداوسیما با اصحاب رسانه برگزارشد با تبریک روز خبرنگار شمردن نقش رسانه در پویایی جامعه اظهار داشت: نقش رسانه درآزادی فضای جامعه بسیار بیشتر ومهم است.

وی گفت: مسئولان باید با مردم همراهی کنند زیرا مردم همیشه پای نظام و انقلاب بوده اند، اطلاع رسانی ها باید به درستی  انجام شود، باید به سمتی حرکت کنیم که مردم مورد تکریم قرار بگیرند، زمانیکه فرد یا افرادی  از امکانات و بیت المال سو استفاده می کنند وظیفه رسانه است که اطلاع رسانی کند، اخبار برخورد با محتکران باید به درستی پوشش داده شود،

لطیفی، افزود: باید بپذیریم که دشمن برای ضربه زدن به کشور و نظام به شدت در تکاپو است، در همین کشورهای همسایه شمالی ما مانند جمهوری آذربایجان،  رژیم صهیونیستی و فرقه وهابیت عربستان در حال سرمایه گزاری و رشد هستند، در این میان نقش رسانه در مقابله با دشمنان نظام و انقلاب ویژه و پر اهمیت است.

وی با اشاره به لزوم سعه صدر مسئولان اضافه کرد: مسئولان باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند، سعی کنیم در چهل سالگی انقلاب، نکات مثبت نظام را برای مردم بگوییم البته این به این معنی نیست که از نقاط ضعف خودمان غافل شویم، همیشه انتقاد و گلایه کردن خواست دشمن است، انتقاد باید سازنده و مفید باشدبرنامه های نقد و مطالبه گری باید در رسانه ملی و رسانه های استانی گسترش یابند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید همیشه با رسانه در ارتباط باشند، خاطر نشان کرد: مدیران مختلف باید  با ارتباط با رسانه، نکات مثبت را بررسی کنند، در جامعه امید آفرینی کنند، نشست های مشترک رسانه با مسئولان باید برقرار شودو در یک کلام، افتخار به گذشته روشن  و امید واری به آینده باید سرلوحه کارهای رسانه و مسئولان باشد.

وی در ادامه به برنامه های مختلف صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: سریال ها و فیلم های مختلفی در شبکه سهند تهیه و آماده پخش هستند که از آن جمله میتوان به سریال روز های بی قراری اشاره کرد که در سری جدید این سریال یه مفاخر و مشاهیر و فرهنگ و هنر مردم آذربایجان پرداخته شده است .هم چنین سریال جلال اقتباسی از رمان ویکتور هوگو است که در مراحل پایان کار قرار دارد. 

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی، از اکران 30 مجموعه مستند در شبکه سهند خبر داد و گفت: 90ساعت کار نمایشی هم  در حال اجرا است. همچنین تله فیلم آواز های مادری با موضوع آسیب های اجتماعی هم در حال اماده سازی برای پخش است.