تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۶۲

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تبریز؛

نجات کشور در دستان آذربایجان شرقی قراردارد

نجفی گفت: تجار آذربایجان سرمایه و اجناس خود را برای دفاع از این سرزمین فروختند و امروز نیز کارآفرینان، تولید کنندگان و صادرکنندگان باید راهگشایی برای خروج از جنگ اقتصادی حاکم در کشور باشند

به گزارش تبریز بیدار ، صادق نجفی در جلسه تبیین سیاست‌های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از واحدهای صنعتی در تبریز با بیان این‌که آذربایجان در طول تاریخ برای عظمت ایران نقش آفرینی کرده است، اظهار کرد: تجار آذربایجان سرمایه و اجناس خود را برای دفاع از این سرزمین فروختند و امروز نیز کارآفرینان، تولید کنندگان و صادرکنندگان باید راهگشایی برای خروج از جنگ اقتصادی حاکم در کشور باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در زمان کنونی نیز باید مردم، بزرگان و کارآفرینان آذربایجان برای خروج کشور از وضعت کنونی راهگشا باشند و با ارایه روش ها و مدل های مختلف موجبات عبور موفق نظام از این مرحله را فراهم کنند.
نجفی ادامه داد: انتقاد صرف از وضعیت موجود و مشکلات کارساز نبوده بلکه باید با ارایه راهکارهای علمی و کارشناسی شده زمینه رفع مشکلات را فراهم کرد.
وی گفت: دستگاه های مختلف مرتبط با اقتصاد و درگیر با واحدهای تولیدی مانند گمرک، استاندارد و محیط زیست باید در کنار انجام وظایف خود با ارایه راهکارهای لازم، تسهیل امور و چشم بستن از برخی موارد جزیی به فکر رفع دغدغه بخش اقتصاد و تولید کنندگان باشند.

وی با اشاره به تدوین بسته حمایتی از صنایع، عنوان کرد: برای حل مشکلات تولید‌کنندگان و تامین مواد اولیه  بسته کاملی در زمینه تولید و صادرات تهیه شده است که همزمان با تدوین این بسته، بزرگترین نمایشگاه صنایع ایران افتتاح خواهد شد.

در این جلسه مدیران و صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی آذربایجان شرقی نبود نقدینگی، عدم حمایت از قطعه سازان، اجرا نشدن برخی دستورالعمل ها از سوی دارایی، کندی سامانه تجارت و وجود مشکل در آن، عمل نکردن به قانون رفع موانع تولید و همکاری نکردن بانک ها با واحدهای تولیدی را از جمله مشکلات خود اعلام و خواستار رفع آن ها شدند.
مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی همچنین خواستار تثبیت مبنای گمرکی ارز به قیمت 37 هزار ریال، حذف یا تعدیل چهار درصد علی الحساب مالیات از واحدهای تولیدی، جلوگیری از خام فروشی واحدهای تولیدی، حمایت از شهرک های صنعتی خصوصی و رفع مشکلات موجود برای تامین مواد اولیه از طریق بورس شدند.

نظرات

آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار
IR

سلام-کارخانجات شیرینی و مواد غذائی آذربایجان قسمتی از خطوط تولید خود را به فرآوری وصادرات غذای حلال قابل رقابت در بازارهای جهانی اختصاص دهند و با تولید کنندگان روستائی نیز جهت فرآوری محصولات سالم آنها قرار داد ببندند تا وضعیت کسب وکار رونق بگیرد از دو هزار وپانصد میلیارد دلار صادرات غذای حلال در جهان سهم آذربایجان چقدر است؟