تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۸۱

زهرا ساعی؛

موضوع انتقال آب ارس به تبریز را پیگیری می کنیم/ برخلاف شعار ها جوانگرایی در مدیران انجام نمی شود

ساعی گفت: متاسفانه با وجود برخی شعارها در خصوص اعتماد به جوانان، در عمل کارها بر عهده این قشر گذاشته نمی شود در حالی که جوانان همواره در صحنه های مختلف انقلاب و نظام نقش آفرینان اصلی میدان ها بوده اند

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره ای به فعالیت فراکسیون جوانان مجلس اظهار داشت: موضوع جوانگرایی همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و همچنین دولت  بوده است اما پیگیری این روند طی سال های اخیر بسیار کند بوده و همین امر سبب شد تا در فراکسیون جوانان مجلس اقدام به مطرح کردن برخی طرح ها و لوایح در این زمینه کنیم.

وی ادامه داد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی از جمله طرح هایی بود که در این راستا عملی شد چرا که متاسفانه با وجود برخی شعارها در خصوص اعتماد به جوانان، در عمل کارها بر عهده این قشر گذاشته نمی شود در حالی که جوانان همواره در صحنه های مختلف انقلاب و نظام نقش آفرینان اصلی میدان ها بوده اند.

وی با اشاره به طرح تشدید مجازات اسیدپاشان گفت: تشدید مجازات و پر رنگ شدن بحث قصاص، کنترل فروش اسید و وجود حمایت‌های دولتی از جمله موارد مورد تاکید در این طرح است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس همچنین از آمادگی طرحی برای افزایش نمایندگان زن در مجلس سخن گفته و ادامه داد: در بیشتر کشورهای جهان، تعداد نمایندگان زن تا ۳۰ درصد تعداد کل نمایندگان را تشکیل می دهند اما در مجلس کشورمان، این تعداد بسیار پایین است که طرحی در این راستا در حال مطرح شدن است.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به پیشنهاد طرح تشدید مجازات اسید پاشی توضیح داد: حمایت بعد از این اتفاقات بسیار کم است و هزینه‌های درمان بسیار زیاد می‌باشد؛ لذا تشویق و دعوت خیرین برای کمک مالی به امثال معصومه جلیل‌پور می‌تواند کمک‌ساز باشد.

وی در خصوص طرح افزایش تعداد نمایندگان خانم در مجلس گفت: در کمیسیون حقوقی در حال بررسی هستیم تا حوزه‌های انتخابی که پنج نماینده به بالا در مجلس دارند حتما دو نماینده خانم باشند.

ساعی درباره بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها نیز تصریح کرد: بارها به صورت نامه تذکر داده و پیگیر هستیم فکر می‌کنم در آینده نزدیک این اتفاق رخ خواهد داد اما باید شان خانم‌ها رعایت شود.

وی درباره طرح بازآفرینی در مناطق حاشیه‌نشین تاکید کرد: دو منطقه به صورت پایلوت در حاشیه شهر برای ساماندهی و بازآفرینی شهری انتخاب شده و قول مساعد از دولت گرفته شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به طرح انتقال آب ارس به تبریز خاطرنشان ساخت: بحث انتقال آب ارس به تبریز موضوع مهمی است که منتفی نشده و پیگیر آن هستیم