تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۸۴

واکنش بسیج دانشجویی دانشگاه سهند به روند خصوصی سازی کشت و صنعت مغان؛

در خصوصی سازی کشت و صنعت مغان اسب را به قیمت نعلش فروختند/ اصل 44 به پتکی برای کوبیدن بر سر منتقدان تبدیل شده است

جنبش دیدبان عدالت بسیج دانشجویی دانشگاه سهند درباره روند خصوصی سازی مجتمع کشت و صنعت مغان بیانیه ای صادر کرده است

به گزارش تبریز بیدار ، جنبش دیدبان عدالت بسیج دانشجویی دانشگاه سهند بیانیه ای را درباره خصوصی سازی مجتمع کشت و صنعت مغان صادر کرده است متن بیانیه بدین شرح است.

« اما مراقب باشند (اصل 44 ) مثل آن نماز شب دام شیطان نشود ازاینجا هم ممکن است شیطان نفوذ کند. »
مقام معظم رهبری (دامت برکاته)

نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای رشد و تعالی کشور که یکی از لازمه¬های آن پیشرفت صنایع است، همچون بسیاری از کشورهای پیشرفته ی جهان اقدام به تصویب قوانین و تشکیل سازمان هایی جهت این امر کرده است.و از جمله ی تصویب آنان اصل مترقی 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی  ایران و تشکیل سازمان خصوصی¬سازی است.
سازمان خصوصی سازی از سال 1380 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد و رسالت آن حرکت در جهت مردمی سازی و واگذاری اموال دولتی به مردم منطبق بر اصل 44 می¬باشد.
مقوله ی خصوصی سازی از همان ابتدا به دلیل رانت ها و فسادهایی که ممکن است بوجود آید و باعث نابودی صنایع شود محل نگرانی بسیاری از دلسوزان انقلاب بوده است که مقام معظم رهبری نیز در تعبیری برای اصل 44 اینچنین می فرمایند:
« سیاست های اصل 44 خیلی خوب است، خیلی لازم است و حتماً باید با گسترش تمام اجرا شود اما مراقب باشند مثل آن نماز شب دام شیطان نشود. از اینجا هم ممکن است شیطان ها نفوذ کنند. »

ما دانشجویان به عنوان صاحبان اصلی آینده ی کشور از روندی که سازمان خصوصی سازی در پیش گرفته است نگران هستیم، روندی که تا بحال باعث نابودی صنایع بسیاری و همچنین نارضایتی های مردمی شده است. در همین راستا به مسئولین امنیتی و انتظامی کشور وزارت اطلاعات ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی این هشدار را می دهیم که اگر جلوی روند فعلی که در خوش بینانه ترین حالت به دلیل حضور افراد غیرکارشناس است گرفته نشود، گسل های امنیتی بسیاری بوجود آمده و نارضایتی های مردمی در بین اقشار مختلف مردم و علی الخصوص قشر زحمت کش و مظلوم کارگران روز به روز افزایش خواهد یافت که مواردی نظیر اعتصابات و اعتراضات به حق کارگران در کارخانه های هپکو، آذرآب و ماشین سازی و... بر این موضوع گواهی می-دهد.
دلسوزان انقلاب هوشیار و آگاه باشند که این روند مخاطرات جدی ای را برای انقلاب اسلامی در پی خواهد داشت. روندی که در آخرین اقدام خود در خصوصی سازی کشت و صنعت مغان ، اسب را به قیمت نعلش فروخت. مجموعه ای با تعداد قابل توجه نیروی انسانی، بیش از 50000 هکتار زمین زراعی و صنعتی شامل مجموعه عظیم باغات میوه، بزرگترین کارخانه ی قند کشور، یکی از بزرگترین کارخانه های لبنیات کشور، مهم ترین کارخانه ی پروسس و تولید بذر کشور ، کارخانه ی خوراک دام کشور و بزرگترین گله¬ی دامپروری کشور و دارای تاسیسات مختلف و شهرک های مسکونی و شبکه ی گسترده ی راهسازی را به نازل ترین قیمت ممکن فروختند.
قیمت گذاری این مجموعه به متری 3600 تومان شده است، قیمتی که پول زمین بایر این مجموعه هم نیست! یعنی اگرتمامی صنایع ،تاسیسات و سایر قسمت های مختلف این مجموعه را هم در نظر نگیریم این مجموعه مفت فروخته شده است!
چگونه می شود مجموعه ای که بابت هر هکتار آن 160 میلیون تومان هزینه شده، هکتاری 36 میلیون تومان فروخته می شود؟
چگونه می شود مجموعه ای که سالانه هر هکتار آن قریب به 50 میلیون تومان اجاره داده می شد، هکتاری 36 میلیون تومان فروخته می شود؟

تمامی اینها در حالی است که در سال 96-95 این مجموعه 2700 میلیارد تومان قیمت گذاری شده بود و بعد از این حجم افزایش لجام گسیخته قیمت ها به خصوصی ملک به قیمت 1700 میلیارد تومان فروخته شد و این مبلغ بعد از دو سال خواب به مدت 7 سال اقساط بندی شده است. حال اینکه این 1000 میلیارد تومان چه شده است، به اندازه ی کافی دغدغه ی بزرگی است که مدعی العموم وارد این واگذاری پر ابهام و مشکوک شود.
متاسفانه به محض ورود به قضیه ی واگذاری های غیرکارشناسی صنایع کشور، سریعاً به واگذاری مجموعه ای در آلمان به قیمت یک مارک ارجاع داده می شویم. خوب قبول، اینگونه واگذار کنید اما به کسی که اهلش باشد، ولی کارنامه ی شما نشان می دهد که اهلیت اصلا برای شما اهمیتی ندارد. از طرفی نیز اصل 44 تبدیل شده است به پتکی برای کوبیدن بر سر منتقدان!!! مسئولین ذی-ربط به جای پذیرش انتقادها و تلاش برای اصلاح ایرادات با بیان اینکه شما مخالف اصل 44 هستید دهان منتقدین را می¬بندند و این در شرایطی است که خود مقام معظم رهبری نیز نسبت به اجرای نادرست اصل مترقی 44 نگران هستند.
ما جمعی از دانشجویان دغدغه¬مند و دلسوز انقلاب و آینده¬¬ی انقلاب از سازمان خصوصی سازی ، وزارت کشاورزی و نمایندگان محترم استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی خواستار پاسخی روشن و واضح نسبت به اتفاقات اخیر هستیم و از ایشان دعوت می کنیم تا با حضور در دانشگاه صنعتی سهند تبریز و در جمع کارشناسان مربوطه پاسخ قانع کننده ای نسبت به این اقدام پرابهام دهند و خط بطلانی بر تمامی ابهامات موجود در این زمینه بکشند.
در انتها لازم به ذکر است که رد کردن این دعوت به منزله ی نداشتن پاسخی قانع کننده خواهد بود و جنبش دیده بان عدالت حق هرگونه اقدام عدالت خواهانه و انقلابی در این زمینه را برای خود محفوظ می دارد و از تمامی تشکل های دانشجویی انقلابی استان اردبیل خواستار اقدام قاطع و انقلابی همان گونه که وظیفه یشان ایجاب می کند هستیم.

و السلام علی من اتبع الهدی