تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۴۹۳

چرایی ادغام سازمان ورزش شهرداری تبریز از زبان فرماندار تبریز

فرماندار با بیان اینکه در بحث شورا و شهرداری ورزش همگانی مطرح بوده است، گفت: بر اساس چارتی که وزارت کشور فقط سازمانی تحت عنوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در شهرداری ها پیش بینی شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، علیار راستگو ، در خصوص موضوع تیم‌داری و ورود شهرداری تبریز به موضوع ورزش قهرمانی اظهار داشت: در بحث شورا و شهرداری ورزش همگانی مطرح بوده و براساس قانون وظیفه شهرداری است اما ورود شهرداری به موضوع ورزش قهرمانی و تیم داری موضوع متفاوتی است.

وی افزود: بر اساس چارتی که وزارت کشور به همه شهرداری‌های کشور در سال 94 ابلاغ کرده فقط سازمانی تحت عنوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پیش‌بینی شده است.

فرماندار تبریز ادامه داد: در خصوص موضوع اعزام تیم بانوان به نروژ از شهرداری خواستیم تا مستندات و مجوزهای لازم در این مورد را ارایه دهد، چرا که اعزام تیم به خارج از کشور معیارهایی دارد، در پاسخ شهرداری تبریز اعلام کرد که با مدیرکل ورزش و جوانان استان هماهنگ شده و با توجه به این موضوع با مدیرکل ورزش جوانان مکاتبه‌ای انجام دادیم که در پاسخ گفتند در شورای برون مرزی وزارت ورزش در این خصوص جلسه‌ای برگزار نشده و تصویب هم نکرده است.

راستگو بیان کرد: این پاسخ زمانی مطرح شد که تصمیات برای اعزام تیم نهایی شده بود بر این اساس پاسخ ورزش جوانان به شهرداری ابلاغ شد که در نتیجه تیم اعزام نشد.

منبع: فارس