تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۲۵۱۹

در جلسه امروز شورای شهر چه گذشت؛

دست رد شورای شهر تبریز به ادغام ورزش با فرهنگ و هنر شهرداری/ انتخابات هیئت رئیسه به جلسه بعدی موکول شد

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضا شورا و شهین باهر شهردار تبریز صبح امروز برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضا شورا و شهین باهر شهردار تبریز صبح امروز برگزار شد.دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز شامل بررسی اساسنامه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری تبریز، طرح پیشنهادی کمیسیون خدمات شهری در خصوص ظرفیت سلول شماره یک مرکز دفن بهداشتی پسماند شهری تبریز ، طرح پیشنهادی خدمات شهری برای تشکیل میز خدمت در  شورا و شهرداری، بررسی و تعیین تکلیف مبلغ تعدیل پیمان مربوط به پیمانکاران تنظیف و جمع آوری زباله شهرداری، بخشودگی بدهی بیمارستان رازی، خواهد بود.

انتخابات هئیت رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز که یکی از مهمترین دستور جلسه این هفته شورا مطرح شده بود، در آخرین دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز قرار گرفته است.

دست رد شورا به ادغام سازمان ورزش شهرداری

تقی زاده نماینده فرمانداری تبریز در بررسی ایرادات اساسنامه سازمان ورزش بیان کرد: علی رغم تصریح اساسنامه سازمان ورزش مبنی بر درآمدزایی این سازمان، اما همانند سایر سازمانها از اعتبار شهرداری تبریز استفاده می کنند.

فرهودی نیا مشاور حقوقی شورای شهر نیز با بیان اینکه سازمان ورزش می‌تواند تحت عنوان موسسه وابسته به شهرداری عمل کند اظهار داشت: شهرداری نمی تواند از مجموعه‌ای که تحت نظرش است غافل باشد.

شهین باهر شهردارتبریز در مخالفت با ادغام سازمان ورزش اظهار داشت: ادغام سازمان به شهرداری پاک کردن صورت مساله است. مزیت این سازمان در وابستگی آن به شهرداری است اما وقتی به اداره تبدیل شود اختیارات این سازمان از بین می‌رود.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدا بر تمام مصوبات سازمان نظارت می‌کنیم، گفت: اگر شکل سازمانی وجود نداشته باشد در ارائه خدمات به بیرون از شهرداری ناتوان خواهند بود.

شکور اکبرنژاد رئیس شورای شهر تبریز در موافقت با ادغام سازمانهای ورزش و فرهنگی و هنری اظهار داشت: حجم بالای کارمند در شهرداری به دلیل تعدد همین سازمانهاست که امکان فساد را افزایش می دهد. وجود برخی از سازمان‌ها همچون شرکت خانه‌سازی چندان مهم نبوده و در صورت نبود آن، بخش خصوصی کار را بهتر پیش می‌برد . 

سونیا اندیش - نائب رییس شورا در خصوص اساسنامه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: فلسفه‌ی وجودی سازمان‌های تابع شهرداری برای انجام معاملات بر اساس قانون تجارت است، سازمان‌ها علاوه بر نداشتن بار مالی به شهرداری، باید درآمدزایی هم داشته باشند، در غیر اینصورت ورشکسته هستند . 

در نهایت اساسنامه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز مورد بررسی قرار گرفت و اعضا به استقلال سازمان‌های تابع شهرداری رای دادند .