تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۵۶۴

قره باغ علیه باکو؛

جمهوری خودخوانده قره باغ خواهان اقدام تنبیهی جامعه جهانی در قبال باکو شد

هم زمان با سفر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به ارمنستان ، وزارت خارجه جمهوری خودخوانده قره باغ با صدور بیانیه ای خواستار شد جامعه جهانی از آنچه در این بیانیه “اقدامات مخرب” جمهوری آذربایجان خوانده شده است، جلوگیری کند

به گزارش تبریز بیدار ، هم زمان با سفر آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به ارمنستان ، وزارت خارجه جمهوری خودخوانده قره باغ با صدور بیانیه ای خواستار شد جامعه جهانی از آنچه در این بیانیه “اقدامات مخرب” جمهوری آذربایجان خوانده شده است، جلوگیری کند.
در بیانیه وزارت خارجه جمهوری (خودخوانده) قره باغ با اشاره خودداری دولت جمهوری آذربایجان از صدور روادید برای آلبرت ویلر ، نماینده حزب “دموکرات مسیحی ” آلمان در “بوندستاگ” که قرار بود در چارچوب هیات همراه آنگلا مرکل به باکو سفر کند، آمده است : ” ما این قبیل اقدامات جمهوری آذربایجان را غیرقابل قبول می دانیم و باور داریم که اگر جامعه جهانی واکنش مناسبی به این اقدام نشان ندهد، بازگشت باکو به مسیر سازنده دشوار خواهد بود. بنابراین، زمان مناسب برای ایجاد ساز و کار بین المللی برای ممانعت از اقدامات مخرب جمهوری آذربایجان فرارسیده است.»
دولت جمهوری آذربایجان از صدور روادید برای آلبرت ویلر به علت سفر وی به قره باغ کوهستانی بدون گرفتن اجازه از باکو خودداری کرد.

قره‌‌باغ نام منطقه‌ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی است که به دلایل مختلف از دیرباز تاکنون همواره مورد توجه بوده است. قره‌‌باغ (به ترکی آذربایجانی) یا آرتساخ (به زبان ارمنی)  نام منطقه‌ای کوهستانی در همسایگی شمال ایران است.