تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۵۷۵

در جلسه امروز شورای شهر چه گذشت؛

انتخابات هیئت رئیسه به جلسه بعد موکول شد/ شکور اکبرنژاد: اتفاقاتی که در رسانه‌ها می‌افتد اعضای شورا را ناراحت می‌کند

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضا شورا و شهین باهر شهردار تبریز صبح امروز برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضا شورا و شهین باهر شهردار تبریز صبح امروز برگزار شد. انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی تبریز از مهمترین عناوین جلسه امروز بود که  با رای اعضای شورا به جلسه هفته بعد شورا موکول شد

شهردار تبریز در این جلسه گفت: خوشحالم امروز تعامل و همبستگی را در بین اعضای شورای شهر مشاهده کردم و امیدواریم این روند همیشه در مسیر خدمت رسانی به شهروندان تداوم یابد.

شکور اکبرنژاد رئیس شورای شهر تبریز در این جلسه گفت: اتفاقاتی که در رسانه‌ها می‌افتد اعضای شورا را ناراحت می‌کند، تک تک اعضای شورا برایشان خدمت به مردم مهم است نه ریاست!

مسعودی ریحان: اعضای شورا در کشتی مشترکی نشسته اند

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: تک تک اعضا شورای اسلامی شهر تبریز در این دوره توانمندی های بسیاری دارند اما بازدهی جمع اعضا شورا باید نمود موفقی از توانمندی های جمعی باشد.
 
غلامحسین مسعودی ریحان افزود: اعضا شورا در کشتی مشترکی نشسته اند  و به سمت هدف مشترکی می روند برای سلامت رسیدن این کشتی باید به اتفاق نظر دست یابیم.
وی تاکید کرد: در صورتیکه به نقطه مشترکی نرسیم ادامه راه دشوار خواهد بود.

بهشتی: ریاست محوری در کشور ما باعث شده تا انتخابات هیات رییسه در صدر توجهات قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اصل کارآمدی شورا در برگزاری اصولی و شرکت اعضا شورا در کمیسیون ها است و نه عضویت در هیات رییسه شورا.
 
 محمدباقر بهشتی در هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: متاسفانه ریاست محوری در کشور ما باعث شده تا انتخابات هیات رییسه در صدر توجهات قرار گیرد.
وی اظهار داشت: شورای شهر با رای شهروندان انتخاب شده و نهادی مردمی بشمار می رود، از این حیث از هیات رییسه شورا انتظاری فراتر از این می رود.
بهشتی ادامه داد: اعضا هیات رییسه نسبت به دیگر اعضا برتری ندارند و درواقع برای وظایف اداری انتخاب می شوند.
رییس کمیسیون برنامه ریزی و بودجه کمیسیون ها را کارآمدتر دانست و گفت: انتخابات هیات رییسه را نباید پیچیده کرد و چراکه اگر کسی دغدغه ی شهروندان و حل مشکلات انها را دارد باید در کمیسیون ها عضو شود.

نیکو خصلت: با نفاق و جنگ برای همدیگر خاطرات نامناسبی درست نکنیم

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ایجاد صلح و قوی کردن شورا اصلی ترین هدف ما در این دوره از شورای شهر تبریز است.
 
 سعید نیکو خصلت در جلسه علنی شورا  با اشاره به صحبتهای دیگر اعضا شورا اظهار داشت: البته اعضا شورا طی هفته گذشته جلسات متعددی را برای رسیدن به تصمیمی نهایی برگزار کردند و آنطور که گفته شد این جلسه ابتدا به ساکن نبوده و امکان رای گیری وجود دارد.
وی ادامه داد: اما آنچه برای اعضا شورا مهم و ضروری است رسیدن به اتفاق نظر با وفاق و همدلی بسیار است.
نیکوخصلت تاکید کرد: از رسانه ها تقاضا دارم تا بجای هر گونه حدس و گمان به ایجاد این همدلی ها کمک کنند.
این عضو شورا افزود: با نفاق و جنگ برای همدیگر خاطرات نامناسبی درست نکنیم و برای ایجاد دوستی ها و مودت  تلاش کنیم چراکه از انشقاق چیزی عاید شهر و شهروندان نمی شود.

محرم محمدزاده:  جلسه ای برای  تصمیم  گیری قطعی انتخابات برگزار نشده است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: سال گذشته با بررسی های بسیار و جلسات متعدد هر 13 عضو شورای اسلامی شهر تبریز به نظری قطعی رای ریاست شورای اسلامی شهر تبریز رسیدیم.
 
 محرم محمدزاده  افزود: متاسفانه در  انتخابات  هیات رییسه سال جاری صحبت خاصی صورت نگرفته و جلسه ای جهت اتخاذ تصمیم قطعی و موثر جهت انتخابات صورت نگرفته است.
وی ادامه این روند را عامل ایجاد شکاف در میان اعضا شورا دانست و گفت: در صورتیکه این روند ادامه یابد در میان اعضا اختلاف نظراتی در انتخابات پیش می آید.
خانه دار شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: موکول کردن این انتخابات به هفته آتی میتواند کمک بزرگی به انتاب اعضا کند.
محمدزاده با اشاره به عملکرد شهردار تبریز طی 9 ماه گذشته گفت: با مقایسه دیگر کلانشهرها و شهرها، شهرداری تبریز در موقعیتی بهتری قرار دارد و امیدوارم این روند همچنان ادامه یابد.

اشرف نیا: در جلسات غیر رسمی با کل 13 عضو به نتیجه نهایی و دلخواه برسیم

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به اینکه شخص بنده به دلیل کسالت در بیمارستان بستری بودم و متاسفانه در چند جلسه اخیر شرکت نکردم، پیشنهاد می کنم که انتخابات هسات رییسه به جلسه آتی موکول شود.
 محمد اشرف نیا  ادامه داد:  تنفس برای جمع بندی، بررسی و یا پیوستن برخی اعضای دیگر به کاندیدای هیات رییسه شورا از دلایل این پیشنهاد است.
وی تاکید کرد: این تاخیر میتواند باعث اتخاذ تصمیم قاطع ترو بهترین انتخاب در میان اعضا شود.
اشرف نیا با اشاره به اینکه شاید بهتر بود عملکرد یکسال گذشته هیات رییسه شورا مورد بررسی قرار میگرفت افزود: این عمکرد میتواند معیارهای بسیاری را تعیین کرده و در اتفاق آرا اعضا شورا نیز موثر باشد.
این عضو شورا با درخواست مجدد از اعضا شورا جهت بررسی بیشتر اظهار داشت: امیدوارم که با این پیشنهاد موافق باشید و در جلسات غیر رسمی با کل 13 عضو به نتیجه نهایی و دلخواه اکثریت دست یابیم.

 با رای اکثر اعضای شورای شهر تبریز، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تبریز به جلسه هفته بعد موکول شد.

اعضای شورای شهر تبریز تصمیم گرفتند تا پس از جلسات وحدت بخش و هماهنگی، تا یک هفته آینده انتخابات هیات رئیسه برگزار شود.