تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۰۴:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۵۸۹

یک منبع آگاه در وزارت خارجه خبرداد:

نشست مشترک روحانی، اردوغان و پوتین در تبریز

سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه به زودی نشست مشترکی در تبریز برگزار خواهند کرد و محور آن بررسی اوضاع سوریه و پایان دادن به جنگ در این کشور است

به گزارش تبریز بیدار ،  یک منبع آگاه در  وزارت امور خارجه  در گفتگو با خبرنگار این سایت خبری، با تایید خبر برگزاری احتمالی نشست مشترک سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه  با محوریت تحولات سوریه در تبریز از برگزاری این نشست در 16 شهریور ماه سال جاری در شهر تبریز  خبر داد. 

وی جزئیات این نشست مهم را به آینده موکول کرد

 مقدمات برگزاری این نشست در تبریز در حال انجام شدن است و به زودی وزارت امور خارجه کشورمان این خبر را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد.

این نشست سومین دور از مذاکرات ایران، روسیه و ترکیه حول موضوع سوریه است که پیش از این در آنکارا و سوچی برگزار شده است.

در حالی که مجید اخوان خبرنگار صداو سیما در آنکارا خبر برگزاری این نشست را در صفحه شخصی خود در توئیتر رسانه ای کرد که هیچ کدام از مسئولین استانی و کشوری خبر از این نشست نداده بودند.

Image title


گفتنی است چندی پیش «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تغییر ملموسی در حل بحران سوریه ایجاد شده است.وی تأکید کرده که همکاری میان ایران، روسیه و ترکیه و کشورهای دیگر به پیشرفت در حل بحران سوریه منجر شده است.

قبلا  هم وزیر خارجه ترکیه که به روسیه سفر کرده بعد از دیدار با همتای روسی خود گفته بود نشست روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه که پیشتر در سوچی برگزار شده بود اینبار در ایران برگزار خواهد شد.

سازمان ملل هم از ایران، روسیه و ترکیه دعوت کرده در نشست ژنو درباره سوریه که ماه سپتامبر در سوئیس برگزار می شود حضور داشته باشند.