تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۱۱:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۲۵

مسئول دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شمال‌غرب کشور در گفتگو با تبریزبیدار؛

آمادگی داریم تا نشست سران سه کشور را در بالاترین سطوح امنیتی و اجرایی در تبریز، برگزار کنیم/ مسئولان دلیل مشخصی برای لغو این نشست اعلام نکردند

بابایی راغب گفت: اگر بازهم مسئولان وزارت خارجه، تبریز را برای برگزاری این نشست انتخاب کنند آمادگی داریم تا این نشست را در بالاترین سطوح امنیتی و اجرایی برگزار کنیم

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل بابایی راغب در گفتگو با خبرنگار این سایت خبری با اشاره به لغو  نشست  سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه درباره تحولات سوریه، در تبریز اظهار داشت:   لغو این نشست  در تبریز از طرف تهران اعلام شده است و  دلیلی هم برای علت لغو این نشست در تبریز اعلام نشد.

وی گفت: پیگیری هایی را هم که انجام دادیم نتیجه مشخصی دریافت نکردیم ولی به هر حال طبق اعلام نظر مسئولان مربوطه ، این نشست در همان تاریخ 16 شهریور در تهران  برگزار خواهد شد. اگر در این مدت هم اخبار جدیدی درباره محل این نشست بین المللی منتشر شود از طریق رسانه ها به اطلاع همگان خواهد رسید.

بابایی راغب  با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان محل این نشست مهم ، افزود: با توجه به پتانسیل و توانمندی هایی که شهر تبریز در برگزاری همایش های ملی و بین المللی، دارد و همچنین جاذبه های گردشگری و صنعتی  و اقتصادی این شهر،  در ابتدا تبریز به عنوان محل برگزاری این نشست  انتخاب شد، البته شهر های اصفهان، شیراز و کیش از جمله شهر های بودند که برای برگزاری این نشست مطرح  شده بودند ولی در نهایت  استان آذربایجان شرقی و تبریز  انتخاب شد، بعد از انتخاب تبریز به عنوان محل برگزاری این نشست بین المللی اعلام کردیم که آمادگی های لازم برای برگزاری این نشست مهم در تبریز وجود دارد که مورد موافقت مسئولان وزارت خارجه نیز قرار گرفت ولی متاسفانه در آخرین لحظه اعلام شد که محل برگزاری این نشست تغییر یافته و در تهران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای برگزاری این نشست در تبریز وجود دارد، خاطر نشان کرد: از لحظه اعلام خبر انتخاب تبریز به عنوان محل برگزاری این نشست مهم ، نهاد های مختلف در آمادگی های لازم به سر می برند نمایندگی وزارت خارجه در شمال غرب، استانداری آذربایجان شرقی و سایر نهاد های ذی ربط  آمادگی های خود را اعلام کردند، با توجه به اینکه این نشست بین المللی یک رویداد بزرگ و تاریخی محسوب می شود برگزاری این نشست افتخاری برای شهر تبریز به شمار می آمد زیرساخت های و شرایط ایده آل برگزاری این نشست فراهم شده بود که از لحاظ امنیتی و  پشتیبانی  آماده برگزاری این نشست مهم بودیم.

مسئول دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شمال‌غرب کشور با رد خبر عدم آمادگی تبریز در برگزاری این نشست، بیان داشت: اینکه گفته شود عدم آمادگی  تبریز از دلایلی بود که  این نشست از تبریزبه تهران منتقل شد، کاملا اشتباه و ناصحیح است. تبریز سابقه برگزاری همایش های بین المللی را دارد که آخرین بار همایش  بین المللی  رویداد تبریز2018 در مرکز همایش های  بین المللی شهرداری تبریز   را به شکل عالی و ایده آل برگزار کردیم. بنابراین عدم آمادگی تبریز اصلا محلی از اعراب ندارد.

وی اضافه کرد: اگر چنین خبری هم منتشر شده است  شیطنت های رسانه ای دشمن و توطئه هایی بدخواهان نظام و کشور است، در وهله اول  برگزاری این نشست های بین المللی باعث اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و در مرحله بعد  افتخار  بزرگی برای تبریز به شمار می آمد که میزبان این نشست تاریخی و مهم باشد. ، در هرجای این کشور عزیر خدمت کنیم خود را سرباز این نظام و کشور می دانیم. هدف ما اعتلای نظام و انقلاب اسلامی است بنابراین دشمن بیکار نمی شیند و دسیسه چینی خواهد کرد.  این نشست چه در تبریز یا هر شهر دیگری برگزار شود، مهم نتیجه ای است که به دست می آید.

بابایی راغب در ادامه، بیان داشت:  به تصمیم مسئولان احترام می گذاریم و اگر بازهم مسئولان وزارت خارجه تبریز را برای برگزاری این نشست انتخاب کنند آمادگی داریم تا این نشست را در بالاترین سطوح امنیتی و اجرایی برگزار کنیم.برنامه های برگزاری این نشست تاریخی را به صورت کاملا دقیق  آماده کرده بودیم و  هتل کایا تبریز  به عنوان محل برگزاری نشست سران سه کشور با محوریت تحولات سوریه مورد انتخاب قرار گرفته بود.