تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۲۸

در جلسه امروز شورای شهر تبریز چه گذشت؛

تمدید ریاست شکور اکبرنژاد بر شورای شهر تبریز با پنج رای ممتنع / ترکیب هیئت رئیسه کامل شد

جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور تمامی اعضا شورا صبح امروز برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ، هفتادو چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر تبریز و با حضور هر 13 عضو شورای اسلامی شهر تبریز آغاز بکار کرد. طرح پیشنهادی دو فوریتی در خصوص عوارض تلویزیون ‌ های شهری و  انتخاب رئیس و هیئت رئیسه شورای شهر  دستور کار اصلی جلسه این هفته شورای شهر قرار گرفت.


 در این جلسه  که با بیست دقیقه تاخیر آغاز شد .شکور اکبرنژاد با کسب  هشت رای رییس شورای اسلامی شهر تبریز باقی ماند.
در ادامه این انتخابات سونیا اندیش با 7 رای نایب رییس، محمد فرج قلیزاده با 7 رای دبیر اول، کریم صادق زاده با 7 رای دبیر دوم (سخنگو) و عبدالله تقی پور با 8 رای به عنوان خزانه دار سال دوم شورای اسلامی شهر تبریز انتخاب شدند.

شکور اکبر نژاد، در ابتدای این جلسه گفت: در فضای مجازی بحث انتخابات ریاست شورا را جنجالی کرده اند، امیدواریم اتفاقی بیفتد که مردم دوست دارند.

فریدون بابایی اقدم دیگر عضو شورا خاطرنشان کرد: هفته گذشته با پیشنهاد نیکو خصلت جلسه انتخابات هیئت رییسه یک هفته به تعویق افتاد تا به وحدت برسیم.

وی اضافه کرد: افکار عمومی امروز منتظر هستند ببینند نتیجه این یک هفته چه بوده است، اما متاسفانه ظاهرا تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته است.

بهشتی نیز با بیان اینکه اصلی ترین وظیفه شورا در کمیسیون هاست، گفت: چرا اینقدر انتخابات هیئت رییسه را کش می دهیم؟

در ادامه جلسه بابایی اقدم پیشنهاد تنفس 15 دقیقه ای را برای اعضای جلسه داد که با موافقت اعضا روبه رو شد در فاصله بین تنفس شورا، اعضای شورا به رایزنی درباره انتخاب رئیس شورا پرداختند

 بهشتی: کاش سکته کنم ولی  دچار تبانی ها نشوم

بهشتی عضو شورای شهر گفت: تعلل در انتخاب  رئیس شورا  برای تعامل نیست بلکه برای خرید و فروش رای است ای کاش سکته کنم و دچار تبانی ها نشوم.

رای گیری  با کاندیداتوری شکور اکبر نژاد آغاز شد و در نهایت رئیس شورای شهر کلانشهر تبریز به مدت یک سال دیگر پشت میز ریاست شورا قرار گرفت، بعد از انتخاب رئیس شورا نوبت به انتخاب ترکیب هیئت رئیسه رسید که نیکو خصلت پیشنهاد  کاندیداتوری نائب رئیسی شورا را به شهرام دبیری ارائه کرد که با مخالفت دبیری روبه روشد و بدین ترتیب  سونیا اندیش  به عنوان نائب رئیس شورای شهر تبریز انتخاب شد. فرج قلیزاده نیز با رای اعضای شورا  به عنوان دبیر شورا انتخاب شد و در ادامه نیز رای گیری برای انتخاب  سخنگو و خزانه دار شورا  آغاز شد  که صادق زاده به عنوان سخنگو انتخاب شد و  تقی پور هم جای محرم محمد زاده در خزانه داری را گرفت. بدین ترتیب ترکیب شورای شهر کلانشهر تبریز به مدت 1 سال دیگر انتخاب شد

Image title