تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۵:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۴۱

برای جلوگیری از هدر رفت آب؛

ممنوعیت آبیاری فضای سبز تبریز در ساعات گرم میانی روز/ کسانی که با این دستورالعمل اقدام نکنند، جریمه خواهند شد

مدیرعامل سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز گفت: این اقدام در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آب صورت می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی مدبر با تاکید بر لزوم توجه به وضعیت آبیاری فضای سبز تبریز تصریح کرد: در حال حاضر بحران آب به عنوان یکی از چالش‌های مهم در منطقه به شمار می‌رود که باید برای جلوگیری از هدررفت آن برنامه‌ریزی‌های دقیق داشته باشیم.

مدبر با بیان اینکه مصرف صحیح آب باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، گفت: با توجه به بحران دریاچه ارومیه و دیگر مشکلات زیست محیطی موجود، شهروندان به وضعیت بهره‌وری و صرفه جویی در مصرف آب حساسیت بالایی دارند.

وی افزود: به همین دلیل باید سعی شود از آبیاری در ساعات گرم روز اجتناب کرده و این آبیاری به ساعات سرد و شبانه موکول شود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و زیباسازی شهرداری تبریز با اشاره به مزیت‌های آبیاری در ساعات نخست صبح و اواخر شب، اظهار داشت: شروع کار فضای سبز در فصول گرم سال از ساعت شش صبح آغاز می‌شود و آبیاری چمن و گل در ساعات گرم روز ممنوع است چراکه آبیاری در ساعات گرم موجب کاهش کیفیت کار شده و از سویی باعث هدررفت آب می‌شود.

مدبر ادامه داد: رعایت این موضوع از سوی کلیه واحدها و پیمانکاران ضروری است و کسانی که با این دستورالعمل اقدام نکنند، جریمه خواهند شد.

وی با تاکید بر اهتمام سازمان پارک ها جهت گسترش فرهنگ صرفه‌جویی در مصرف آب در این مجموعه، تصریح کرد: امیدواریم با اقداماتی که در راستای آبیاری فضای سبز انجام می‌شود، شهروندان بازتاب این اقدام را ببینند و انتظارات آنها برآورده شود.

نظرات

مهدی
IR

آقای مدبر اگر کمی در اینترنت جستجو نمایید خواهید دید که در کشورهایی که حالت بحرانی کمبود آب مواجه هستند چمن کاری ممنوع وآبیاری چمن نیز ممنوع است.