تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۸:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۴۲

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی؛

آمادگی 18 تیم خارجی برای حضور در تور دوچرخه سواری آذربایجان/ 400 ورزشکار، مربی، سرپرست، حضور خواهند داشت

بهتاج گفت: در دوره گذشته تور 9 تیم خارجی شرکت داشتند اما تا به امروز ما حضور 14 تیم خارجی را در تور سی و سوم قطعی کرده ایم و با بررسی هایی که انجام می دهیم، احتمال افزایش این تعداد نیز وجود دارد

به گزارش تبریزبیدار، جلسه هماهنگی سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان با حضور ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و معاونان ورزش استانهای آذربایجان غربی و اردبیل  برگزار شد.

در این جلسه بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم هماهنگی و همکاری های نزدیک مسئولان سه استان میزبان تور، گفت: مدیران کل و معاونان ورزش و جوانان دو استان آذربایجان غربی و اردبیل همانند استان آذربایجان شرقی با ابلاغ جناب آقای داورزنی معاون محترم وزیر جزو چارت تشکیلاتی تور سی و سوم خواهند بود و این نشان می دهد که هر سه استان در برگزاری این دوره از تور سهیم هستند.
وی با اشاره به اعلام آمادگی 18 تیم خارجی برای حضور در تور سی و سوم، ادامه داد: در دوره گذشته تور 9 تیم خارجی شرکت داشتند اما تا به امروز ما حضور 14 تیم خارجی را در تور سی و سوم قطعی کرده ایم و با بررسی هایی که انجام می دهیم، احتمال افزایش این تعداد نیز وجود دارد.
بهتاج عنوان کرد: در تلاش هستیم تا از لحاظ کمی و کیفی، تور امسال را بهتر از سالهای قبل برگزار کنیم. اگرچه در حال حاضر وضعیت ارزی مناسب نیست اما باید تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان را در شکلی آبرومندانه برگزار کنیم و بار دیگر توان و امنیت کشور را نشان دهیم.
به گفته بهتاج، کاروان تور سی و سوم را 400 ورزشکار، مربی، سرپرست، مکانسین و کمیته های برگزاری شامل داوران و ... همراهی خواهند کرد.

گفتنی است، این تور معتبرترین تور دوچرخه‌سواری ایران و قدیمی‌ترین تور دوچرخه سواری در قاره آسیا به شمار می‌آید که همه ساله در اواخر بهار در منطقه آذربایجان ایران در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل زیر نظارت فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI) برگزار می‌شود. نخستین دوره این رقابت‌ها در سال ۱۳۶۵ در سطح ملی و با حضور تیم‌های ایرانی برگزار شد.