تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۴۹:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۴۵

دبیر سی‌امین جشنواره استانی تئاتر آذربایجان شرقی؛

تئاتر تبریز در مرحله پوست‌اندازی است

بابک نهرین گفت: تئاتر تبریز در مرحله پوست‌اندازی به سر می برد و با بهره گیری از پتانسیل هنرمندان جوان و با استعداد و تحصیل کرده بیشترین قدرت را داراست.

به گزارش تبریزبیدار؛ بابک نهرین درخصوص آثار راه یافته به این رویداد اظهار کرد: 33 اثر به سی‌امین جشنواره استانی تئاتر آذربایجان شرقی ارسال شده بود که 32 مورد از آنها بر اساس آرای شورای ارزشیابی برای حضور در این دوره جشنواره رتبه بندی شده و در نهایت 12 نمایش به مرحله اجرا رسیدند.

نهرین ادامه داد: این آثار از شهرستان های مختلف استان همچون بناب، مرند ، سردرود و تبریز در جشنواره شرکت کردند که از ۱۱ تا ۱۳ شهریور در تئاتر مستقل الف، تئاتر شهرتبریز و پلاتوی نمایشی دانشگاه نبی اکرم به صحنه می روند.

وی با بیان اینکه در این دوره از جشنواره عدم حضور پیشکسوتان نیز بیشتر به چشم می خورد، ادامه داد: طبیعتا تئاتر تبریز در مرحله پوست‌اندازی به سر می برد و با بهره گیری از پتانسیل هنرمندان جوان و با استعداد تحصیل کرده بیشترین قدرت را داراست.

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی اذعان داشت: پیشکسوتان تئاتری قابل احترام‌اند ولی براساس آرای گرفته شده باید فرصتی برای کار اولی ها و استعدادهای نهفته ایجاد شود تا آنان نیز خود را در این عرصه رو به موفقیت پیش برند.

نهرین افزود: تئاتر باید کارهای تخصصی تر انجام دهد و کسانی که می خواهند در این حوزه فعالیت داشته باشند باید ذوق و شوقی برای کار هنری داشته باشند.
وی در خصوص کاهش آثار نسبت به سال گذشته اظهار داشت: عمده ترین دلیل کاهش آثار موضوع اقتصادی است، اما با وجود حذف بخش تجربه های نو که طی سال گذشته در جشنواره برگزار شد، در این دوره دبیرخانه ایده‌های تازه‌ای را از شرکت کنندگان خواستار بود


رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی با اشاره به انصراف کارگردانان نمایشهای " تئوری میس‌کال" و " یک آشویتسی" یک روز قبل از آغاز جشواره و بعد از اتمام فرصت زمانی تعیین شده، گفت: این عمل بی اخلاقی و یک کار غیرحرفه ای است که یک روز مانده به جشنواره استعفا بدهند،. آقایان رامین ریاضی و وحید بهبودی حتی استعفایشان را به صورت کتبی به انجمن تحویل نداده اند و صرفا به اعلام انصراف شان در فضای مجازی اکتفا کرده اند.
وی اضافه کرد: متاسفانه یک جریان فکری در فضای تئاتر ما وجود دارد که می خواهند به تئاتر ضربه بزنند و با کارهای عوام فریبانه جریان کار را به سمتی سوق دهند که مانع از اجرای موفق جشنواره شود.

نهرین با اشاره به تلاش عده ای برای تخریب جشنواره استانی، تاکید کرد: در دوسال آینده که من رییس انجمن هستم و تا زمانی که خون در رگ های من جاری است تا جایی که قدرت دارم اجازه نمی دهم مافیا و باندبازی در تئاتر این استان اتفاق افتد.

نظرات

IR

کاش فساد ادارات هم در حال پوست اندازی باشند