تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۵۵

در جلسه سه شنبه شورا ی شهر تبریز چه گذشت؛

ترک بهشتی جلسه شورا را از حد نصاب انداخت/ شهرداری تبریز با بودجه ورزشی تا پایان فصل مدیریت تیم های ورزش قهرمانی را عهده گرفت

صادق زاده اظهار داشت: بر اساس این مصوبه شهرداری تبریز موظف است تا پایان آبان ماه سال 97 لایه واگذاری تیم هایش را تسلیم هیات رییسه شورای اسلامی شهر کند تا بتوان با بررسی همه جانبه نسبت به تصویب و مراحل اجرای واگذاری تیم های ورزشی اقدام شود.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه  (سه‌شنبه) شورا زمان انتخاب اعضای کمیسیون فرهنگی به تنش کشیده شد و «محمد باقر بهشتی» با خروج از جلسه، باعث لغو ادامه جلسه به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا شد. برخلاف سایر کمیسیون‌ها، ۹ نفر از اعضای شورا خواستار حضور در کمیسیون فرهنگی شدند و رئیس شورا نیز پیشنهاد موکول شدن انتخاب اعضای این کمیسیون به جلسه‌ای با حضور تمامی اعضا را ارایه داد. این پیشنهاد شکور اکبرنژاد با مخالفت تعدادی از اعضا به ویژه محرم محمدزاده، غلامحسین مسعودی ریحان و شهرام دبیری مواجه شد. 

این اعضا معتقد بودند که باتوجه به حد نصاب رسیدن جلسه، انتخابات این کمیسیون باید در این جلسه برگزار شود و نیازی به حضور تمام اعضا نیست. 

در ادامه با خروج محمد باقر بهشتی ادامه‌ی جلسه به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا لغو شد که تعدادی از اعضا با لحن تندی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. 

تعداد ۹ نفر از اعضا شامل قلی زاده، بهشتی، نیکوخصلت، ریحانی، محمدزاده، صادق زاده، دبیری، آجودان زاده و اکبر نژاد آمادگی خود را برای عضویت در این کمیسیون اعلام نمودند اما باید ۲ تن از این اعضا با عضویت در کمیسیون خداحافظی می‌کرد تا ترکیب این کمیسیون به ۷ نفر کاهش یابد ولی هیچکدام از آنها قصد کناره‌گیری از این کمیسیون را نداشتند…

در ادامه جلسه موضوع تیم داری شهر داری تبریز مطرح شد که با موافقت و مخالفت های اعضای شورا روبه رو گردید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز از واگذاری مدیریت تیم های ورزش قهرمانی به شهرداری خبر داد و گفت: این مصوبه شورا پس از کمیته تطبیق فرمانداری تبریز اجرایی می شود.

 کریم صادق زاده در حاشیه جلسه عصر سه شنبه شورای اسلامی شهر تبریز، افزود: تعیین تکلیف تیم های قهرمانی شهرداری تبریز را در این جلسه مورد بحث قرار دادیم و مقرر شد شهرداری با بودجه ورزشی سال جاری و تا پایان فصل مدیریت تیم های ورزش قهرمانی را در کنار ورزش های همگانی به عهده بگیرد.

وی با اشاره به اعمال نظارت دو جانبه شورای شهر و اداره کل ورزش و جوانان بر مدیریت تیم های قهرمانی شهرداری تا پایان فصل، تصریح کرد: بومی سازی تیم های ورزش قهرمانی شهرداری مانند فوتبال و بسکتبال می تواند انگیزه مضاعفی را در ورزشکاران جوان تبریزی ایجاد کند.

صادق زاده اظهار داشت: بر اساس این مصوبه شهرداری تبریز موظف است تا پایان آبان ماه سال 97 لایه واگذاری تیم هایش را تسلیم هیات رییسه شورای اسلامی شهر کند تا بتوان با بررسی همه جانبه نسبت به تصویب و مراحل اجرای واگذاری تیم های ورزشی اقدام شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز همچنین متذکر شد: اعضا نسبت به بومی سازی و واگذاری تیم های ورزشی به بخش خصوصی اتفاق نظر دارند ولی آنچه که مهم است نحوه علمی اجرای آن و ممانعت از هدر رفت هزینه هایی که طی چند سال گذشته برای حضور و قهرمانی تیم های ورزشی شهرداری در لیگ های مختلف ایران است.

کریم صادق زاده با بیان اینکه کمیسیون های خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر تبریز ادغام شدند گفت: تداخل موضوعات کمیسیون های شورا دلیل اصلی ادغام بود و در این شرایط می توان از موازی کاری کمیسیون ها جلو گیری کرد.

وی در خصوص تعیین اعضای کمیسیون های تخصصی شورای شهر تبریز متذکر شد: اعضای کمیسیون های برنامه و بودجه، کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، کمیسیون سرمایه گذاری، تحقیق و نظارت مشخص شدند و سایر کمیسیون های به دلیل شرکت اکثریت شورا به جلسات بعدی موکول شد.

دبیری هم به نحوه اداره جلسه توسط اکبرنزاد اعتراض کرد و گفت: تاکنون در شورای پنجم چنین اتفاقی رخ نداده بود و در شورای چهارم نیز بنده به عنوان رئیس مانع وقوع چنین اتفاقاتی می‌شدم. 

این عضو شورا ادامه داد: بنده و تعدادی از اعضا در یکی از جلسات روز سه‌شنبه دیر حضور یافته بودیم که من را به هماهنگ کردن اعضا برای حضور نیافتن در جلسه متهم کردند.