تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۸۵

تا پایان امسال صورت می گیرد؛

اتصال راه‌آهن و متروی تبریز در ایستگاه ائل گولی

معاون مسافری شرکت را‌ه‌آهن گفت: راه‌آهن بستان آباد – تبریز از طریق متروی تبریز به ایستگاه فعلی راه‌آهن تبریز وصل می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، میرحسن موسوی دیزجی معاون مسافری راه‌آهن با بیان این خبر در جلسه شورای اداری اداره کل راه‌آهن آذربایجان گفت: با موافقت مقام محترم وزارت و با پیگیری استاندار آذربایجان شرقی مقرر شد در صورت تامین اعتبار تا پایان سال‌جاری، خط راه‌آهن میانه- تبریز تا ایستگاه ائل گلی یا ایستگاه باسمنج تبریز تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک استاندار آذربایجان شرقی، شهردار تبریز و تیم کارشناسی همراه و مدیران راه‌آهن با وزیر راه و شهرسازی از اتصال راه‌آهن میانه- تبریز به ایستگاه ائل گلی تبریز تا آخر سال خبر داد.

معاون مسافری راه‌آهن از موافقت شهردار کلان شهر تبریز درباره اتصال مترو تبریز به ایستگاه‌های ائل گلی و ایستگاه فعلی راه آهن خبر داد و افزود: انتظار مردم آذربایجان با اجرایی شدن این پروژه به زودی جامه عمل می‌پوشد.

بخش مسافری ویترین راه‌آهن


موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمل ۴۶ میلیون تن بار توسط بخش حمل و نقل ریلی در سال ۱۳۹۶، لازمه رسیدن به نقطه سربه سر را حمل ۸۵ میلیون تن بار اعلام کرد و یاد آور شد: در بخش مسافری نقطه سربه سر نداریم باید کیفیت خدمات را بیش از این افزایش دهیم ،چرا که بخش مسافری ویترین راه‌آهن است و برای ارتقای خدمات در این زمینه، راه‌آهن در سال ۱۳۹۶ در بخش مسافری متحمل ششصد میلیارد تومان یارانه شده است و در بخش کلان اقتصادی در صرفه جویی مصرف سوخت و سایر مسائل جاری ده هزار میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور داشته است.

نظرات

محدث
IR

اين ديگه كاملا و صدرصد دروغ است لا اقل اقايون مسير رو بازديد كنن بعد حرف بزنن. باقيمانده راه. اهن حداقل دو سال كار دارد. وعده دروغ ندهيد