تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۸:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۸۷

معصومه آقاپور؛

بجای کوپن کارت های الکترونیکی جایگزین شود

آقاپور گفت: باید بجای کوپن کارت های الکترونیکی جایگزین شود که به افراد این امکان را می دهد با مراجعه به فروشگاه های مرجع کالاهای اساسی را خریداری کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، معصومه آقاپورعلیشاهی، در واکنش به صحبت های سرپرست وزارت کار در زمینه احتمال اعطای کوپن اظهار داشت: باید بجای کوپن کارت های الکترونیکی جایگزین شود که به افراد این امکان را می دهد با مراجعه به فروشگاه های مرجع کالاهای اساسی را خریداری کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه با ایده کارت هوشمند موافق است توضیح داد: با اعطای چنین کارت هایی حجم نقدینگی در کشور مدیریت می شود همچنین نگرانی برای تهیه کالای اساسی در جامعه از بین می رود.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی در این باره که آیا باید اقتصاد کشور را به روش جنگ تحمیلی مدیریت کرد، گفت: در زمان جنگ کوپن می دادند در حال حاضر به دنبال اعطای کارت های هوشمند برای تامین کالاهای اساسی هستند.

وی تاکیدکرد: جنگ اقتصادی تعارف بردار نیست به همین دلیل باید برای تامین کالاهای اساسی به مردم کارت های الکترونیکی داده شود تا در زمینه تامین نیازهای اولیه مشکل و نگرانی نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نوشیروان محسنی بندپی در حاشیه افتتاح چند پروژه تأمین اجتماعی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: دو بسته حمایتی در نظر گرفته شده که برای طراحی آن چندین جلسه کارشناسی برگزار کرده‌ایم و برنامه اول تأمین کالاهای اساسی است.

وی ادامه داد: در این برنامه مبلغ کالاهای اساسی یا در کارت‌های مردم شارژ می‌شود یا به صورت کوپن الکترونیکی ارائه می‌شود.

از سوی دیگر هفته گذشته، طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی در صحن علنی مجلس مطرح شد که پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان نمایندگان به این طرح رای موافق ندادند