تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۸:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۲۶۹۹

رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا دادگستری آذربایجان شرقی؛

رسیدگی بدون اغماض به پرونده های احتکار کالا درتبریز

محبوب علیلو گفت: بدون اغماض به پرونده های احتکار رسیدگی شده و کالاها با قیمت عادله در بازار به فروش خواهند رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، بابک محبوب علیلو در ششمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در سال 1397 با تشکر از اقدامات دستگاه های استانی در جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم گفت: بدون اغماض به پرونده های احتکار رسیدگی شده و کالاها با قیمت عادله در بازار به فروش خواهند رسید.

وی همچنین بر ضرورت تعیین تکلیف کالاهای دپو شده در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان و امحاء کالاهای موجود تأکید کرد و افزود: این کالاها سرمایه ملّی است چه حکم به ضبط اموال به نفع دولت صادر شود چه حکم به استرداد اموال در حقّ صاحب کالا و چه حکم به امحاء کالاها.

رئیس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز دادگستری کل استان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در جلوگیری از قاچاق کالا و کنترل بازار ارز بر پیگیری مسائل مرتبط با پیشگیری از قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و از نمایندگان بانک مرکزی در استان خواست تا بر نوسانات ارز و عملکرد صرافی های استان از این حیث نظارت داشته باشند.

در این جلسه بر پیشگیری از قاچاق معکوس کالاهای اساسی یارانه ای از جمله سوخت و نیز جلوگیری از خروج بر رویه دام زنده تأکید شد.