تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۵:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۱۳

دبیر سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران(آذربایجان)؛

خبر لغو تور آذربایجان صحت ندارد/اگر نتوانیم اعتبارات لازم را تامین کنیم، این تور برگزار نمی‌شود

خبر الغای تور بین المللی دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) صحت نداشته و مقدمات برگزاری این تور در سال‌جاری فراهم شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، در پی انتشار خبری مبنی بر لغو برگزاری سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران (آذربایجان)،  اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی صحت اخباری از این دست را رد کرد. خبر الغای تور بین المللی دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) صحت نداشته و مقدمات برگزاری این تور در سال‌جاری فراهم شده است.

ابراهیم فیروزی دبیر سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) ،خبر لغو قطعی این دوره از تور را تکذیب کرد. وی گفت: ستاد گزاری سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران(آذربایجان) همه تلاش خود برای رفع موانع برگزاری تور را به کار بسته و انتشار اخباری مبنی بر لغو این دوره از تور، هیچ پایه و اساسی ندارد.

وی گفت: برای برگزاری این تور و پرداخت جوایز دلاری آن حدودا ۳ میلیارد تومان پول نیاز داریم اما فعلا ریالی اعتبار برای برگزاری این تور موجود نیست و اگر نتوانیم اعتبارات لازم را تامین کنیم، این تور برگزار نمی‌شود. از طرفی زمان کمی هم پیش رو داریم و اگر هم بخواهیم با اعتبار کمتری تور را برگزار کنیم، درجه کیفی تور پایین می‌آید.

او ادامه داد: تور دوچرخه‌سواری ایران – آذربایجان به صورت نیمه حرفه‌ای برگزار می‌شود و ا گر ما بخواهیم با کیفیت پایین‌تری آن را برگزار کنیم، ممکن است سال دیگر تور ما را از نیمه حرفه‌ای به آماتور تنزل دهند. از این رو می‌توانیم یک سال آن را برگزار نکنیم تا سال آینده در همان درجه کیفی تور نیمه حرفه‌ای باشد.

گفتنی است، تور آذربایجان، یک تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری جاده‌ای در کشور ایران است. این تور معتبرترین تور دوچرخه‌سواری ایران و قدیمی‌ترین تور دوچرخه سواری در قاره آسیا به شمار می‌آید که همه ساله در اواخر بهار در منطقه آذربایجان ایران در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل زیر نظارت فدراسیون بین‌المللی دوچرخه‌سواری (UCI) برگزار می‌شود. نخستین دوره این رقابت‌ها در سال ۱۳۶۵ در سطح ملی و با حضور تیم‌های ایرانی برگزار شد.